به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از منطقه آزاد اروند، «غلامرضا شریعتی» شامگاه (شنبه ۲۰ مهر) در نشست مشترک با استاندار و دیگر مسئولا...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از منطقه آزاد اروند، «غلامرضا شریعتی» شامگاه (شنبه ۲۰ مهر) در نشست مشترک با استاندار و دیگر مسئولان استان بصره عراق و مرز شلمچه که در ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند زائران انجام شد اظهار کرد: طی چند روز گذشته بیش از ۱۰۰ هزار زائر را به صورت روزانه از شلمچه عراق به سمت بصره جابجا کردیم که بعد از آن نیز به نجف و کربلا هدایت شدند.

 

استاندار خوزستان تصریح کرد:این جمعیت برابر با جمعیت یک شهر است که باید از هماهنگی و همکاری تمامی مسئولان عراقی برای تسهیل تردد زائران حسینی و پذیرایی و میزبانی آنها تقدیر و تشکر کرد.

 

وی به حذف روادید اشاره کرد و اذعان داشت: امسال طبق توافق دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق روادید برداشته شده و همانطور که پیش بینی می شد تعداد زائران حسینی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرد.

 

شریعتی اضافه کرد: طرف عراقی تمامی وسایل نقلیه دولتی و غیردولتی را بسیج کرده تا بتوانند زائران را با سرعت بیشتری به نجف اشرف و کربلای معلی منتقل کند و با این کار از سختی ها و مرارت زائران نیز بکاهد.

 

وی خطاب به اسعد العیدانی افزود: با تمهیداتی که در استان بصره در نظر گرفتید و همراهی هایی که در مرز داشتید تا خودروها و اتوبوس های ایرانی نیز در آن سوی مرز استقرار پیدا کنند توانستید تا حدود زیادی بار ترافیکی را کاهش دهید و شرایط را بهبود بخشید.

 

وی از دولت عراق جهت پذیرش اتوبوس ها با کمترین مدارک برای اینکه بتوانند زائران حسینی را با سرعت بیشتری جابجا کنند قدردانی کرد و ادامه داد: علاقه مند بودم که قبل از مراسم اربعین هم با شما جلسه ای برگزار و هماهنگی داشته باشیم ولی به دلیل تداخل برنامه ها این امکان فراهم نشد.

 

استاندار خوزستان با بیان اینکه تاکنون مسائل به خوبی رفع و رجوع شده است خاطر نشان کرد: اگر مشکلی بوده، نسبت به حجم زائران بسیار ناچیز است.

 

وی از افتخار خدمتگزاری زائران حسینی و حضرت قمر بنی هاشم (ع) ابراز خرسندی کرد و گفت: پیش بینی می کنیم با توجه به نزدیک شدن به روز اربعین از روز سه شنبه هفته جاری شاهد حرکت موجی از جمعیت زائران به سمت کشور عراق باشیم.

 

شریعتی عنوان کرد: باید هماهنگی بیشتری صورت بگیرد تا بتوانیم این جمعیت را نیز با کمک یکدیگر مدیریت و آنها را نیز با کمترین مشکل احتمالی جابجا کنیم.

 

پایان پیام/660