به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست در متن پیام عیسی کلانتری آمده است: حفظ و حراست از محیط زیست کشور یک نوع سرمایه گذاری پایدار برای نسل کنونی و نسل های آینده است...

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست در متن پیام عیسی کلانتری آمده است: حفظ و حراست از محیط زیست کشور یک نوع سرمایه گذاری پایدار برای نسل کنونی و نسل های آینده است که در اصل پنجاهم قانون اساسی، صراحتاً به عنوان یک وظیفه عمومی تلقی و تأکید شده است.

بی تردید اذعان دارد، پاسداری و نیک اندیشی آن زنده یاد، یکی از همیاران فداکار و بسیار فعال محیط زیست و با داشتن روحیه خدمتگزاری و احساس تعلق خاطر به خاک وطن، هیچگاه از یاد نخواهد رفت و آثار ثمر بخش ایشان در صفحات سبز و زرین تاریخ محیط زیست کشور به یادگار خواهد ماند.

درود بی پایان به شرف و غیرت این همیار مجاهد محیط زیست که در اوج عشق به میهن و حفظ محیط زیست آن، از پدر و مادر و سایر عزیزان خود دل بریده است. هر چند بسیار تلخ و اندوهناک است، لیکن گواه صادقی بر حقانیت از رشادت، جوانمردی و امانتداری محیط زیست، این پدیده ارزشمند حیاتی نسل کنونی و آیندگان خواهد بود و به طور یقین، جان باختن این مجاهد بزرگوار محیط زیست در مهار آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل شهرستان پاوه استان کرمانشاه، ما سبزاندیشان و حافظان محیط زیست را در اندوهی عمیق فرو برده است.

بدینوسیله ضمن همدردی، با نهایت تأسف و تأثر، این حادثه جانکاه را به خانواده بزرگ محیط زیست کشور و به ویژه به شما خانواده محترم و داغدیده این مجاهد بزرگوار و سایر بازماندگان تسلیت و تعزیت عرض کرده و از درگاه حضرت احدیت برای آن مرحوم آمرزش و علو درجات و برای بازماندگانش صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

ابتدای این هفته مختار خندانی از مؤسسین انجمن ژیوای شهرستان پاوه، یاسین کریمی عضو کمیته عملیاتی این انجمن و بلال امینی در حین مهار آتش در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل در استان کرمانشاه جان خود را از دست دادند.