به گزارش روز شنبه العربیه، رئیس جمهوری روسیه در این مصاحبه اختصاصی به روابط تاریخی میان عربستان سعودی و روسیه اشاره کرد و بر تلاش  وی برای گسترش روابط میان دو این کشور تاکید کرد. پوتین...

به گزارش روز شنبه العربیه، رئیس جمهوری روسیه در این مصاحبه اختصاصی به روابط تاریخی میان عربستان سعودی و روسیه اشاره کرد و بر تلاش  وی برای گسترش روابط میان دو این کشور تاکید کرد.

پوتین گفت: ما به (پادشاهی) عربستان سعودی به عنوان یک کشور دوست نگاه می‌کنیم. من با پادشاه و ولیعهد سعودی روابط بسیار خوبی برقرار کرده‌ام و روابط ما عملاً در همه جنبه‌ها در حال توسعه است.

وی گفت: روسیه صرف نظر از این که چه کسی پشت این حمله بوده است، آگاهی ندارد.

رئیس جمهوری روسیه در ادامه گفت: پیشتر من گفتم و می‌خواهم  بازهم تکرار کنم، صرف نظر از اینکه چه کسی پشت این ماجرا است، ما این نوع اقدامات را محکوم می‌کنیم. دقیقاً همان چیزی است که من گفتم. توضیح بیشتری ندارم. ما نمی دانیم.

پوتین اضافه کرد: روز پس از این حادثه  من از رئیس سرویس اطلاعات خارجی و وزیر دفاع روسیه پرسیدم و آنها گفتند ما اطلاعی در دست نداریم، ما نمی‌دانیم.

وی در ادامه به موضوع ناتو پرداخت و با اشاره به اینکه «ناتو» به زیرساخت‌های مرزی روسیه نزدیک شده است، تأکید کرد که مسکو از ادامه گسترش فعالیت ناتو در نزدیکی مرزهایش نگران است.

رئیس جمهوری روسیه گفت: طبیعتا ما همواره از حضور «ناتو» در نزدیکی مرزهایمان احساس خطر می کنیم و این تهدید را احساس می‌کنیم.

پوتین افزود: ما بارها با اعضای ناتو صحبت کردیم آنها گفتند شما نگران نباشید ناتو دیگر فعالیت و رقابت نظامی با شما ندارد. اما ما نگران هستیم زیراکه به هر حال ناتو یک پیمان نظامی مشترک است و ما از آن احساس خطر می کنیم و اینکه زیر ساخت های این پیمان نظامی به مرزهای ما نزدیک می شود برای ما خوشایند نیست.