...

«مصطفی بهی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري شبستان در بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر تمام شهرهای استان تحت پوشش اینترنت ثابت و همراه پهن باند هستند، گفت: 800 روستای استان از اینترنت پرسرعت بهره مند هستند که به 650 روستا اینترنت همراه ارائه می شود.

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با اشاره به وجود 96 هزار مشترک اینترنت ثابت و 585 هزار مشترک اینترنت همراه  در استان، افزود: در مجموع ضریب نفوذ اینترنت در استان 75 درصد است.

 

بهی با بیان اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا و در خانه ماندن مردم، تقاضای استفاده از اینترنت بالا رفته، تاکید کرد: در این ایام بیش از 100 درصد افزایش تقاضای استفاده از شبکه دیتا داشته ایم.

 

به گفته وی در این مدت میانگین پهنای باند مصرفی دیتای استان در هر روز حدود 26 گیگابیت برثانیه بوده است که این رقم قبل از شیوع کرونا 16 گیگابیت بر ثانیه بوده است.

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی ادامه داد: در حال حاضر میانگین پهنای باند مصرفی دیتای استان 20 درصد پهنای باند ورودی استان است و در زمینه پهنای باند دیتا ظرفیت لازم وجود دارد.

 

بهی با اشاره به مشکل سرعت اینترنت در ایام پایانی سال گذشته، تصریح کرد: در زمان های پیک مشترکین برای اتصال به شبکه با مشکل مواجه شدند اما با تمهیدات صورت گرفته اکنون مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

 

وی در پایان بیان کرد: در حال حاضر از 380 روستای بالای 60 خانوار 348 روستا از پوشش همراه بهره مند هستند و این رقم با اجرای پروژه های جاری در سال 99 به 379 روستا افزایش می یابد.

پایان پیام/375

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

|