رییس شورای اسلامی شهر مشهد روز شنبه در این مراسم گفت: دو پیشکسوت حاضر در این جلسه از افتخارات شهر مشهد به شمار می‌روند و دلیل تجلیل از پیشکسوتان اول از نگاه فردی است تا بگوییم جامعه آنها را ف...

رییس شورای اسلامی شهر مشهد روز شنبه در این مراسم گفت: دو پیشکسوت حاضر در این جلسه از افتخارات شهر مشهد به شمار می‌روند و دلیل تجلیل از پیشکسوتان اول از نگاه فردی است تا بگوییم جامعه آنها را فراموش نکرده و وظیفه همه ما پاسداشت این پیشکسوتان است.

محمدرضا حیدری افزود: در کشور، کار در ورزش به دلیل مشکلات ساختاری بسیار سخت است و جز عشق و فداکاری انگیزه‌ای برای کار وجود ندارد. 

وی ادامه داد: این پیشکسوتان برای شکوه نام خراسان و مشهد زحمات بسیاری متحمل شده‌اند و ما برای این که حس تعلق به شهر افزایش یابد وظیفه‌ داریم از این افراد قدردانی کنیم.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: شهرداری با هدف قدردانی از زحمات و تلاش‌های بزرگان ورزش شهر مشهد و یادآوری نام و افتخاراتشان به عموم مردم، به ‌طور مستمر اقدام به نصب پلاک افتخار و تقدیر از مفاخر ورزشی کرده است.

احسان اصولی افزود: این اقدام مطالبه و مورد اهتمام جامعه ورزش هم بوده است و در راستای ترویج ورزش در جامعه استمرار خواهد داشت.

نایب‌ رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: توسعه عدالت محور زیرساخت‌های ورزشی از رویکردهای شورای شهر بوده و هست.

رمضانعلی فیضی افزود: در این راستا احداث و تکمیل مجموعه‌های ورزشی عمومی و تخصصی و مسیر ویژه دوچرخه و گود کشتی در مناطق مختلف شهر عملیاتی شد.

حبیب‌الله غفاریان پارسا، پیشکسوت رشته کشتی هم ضمن ابراز امیدواری به این که این مراسم ادامه‌دار باشد گفت: افتخار ما خدمت به جوانان استان بوده است و به ویژه پرورش جوانانی که در عرصه علم و دانش نیز به مدارج بالا رسیده‌اند مایه مباهات من است.

پیشکسوت رشته دو و میدانی نیز افزود: تفکر جامعه باید به سمت ورزش سوق یابد تا برکات بیشمار آن در حوزه اجتماعی تقویت شود.

رسول میری افزود: برای برنامه‌ریزی در ورزش یک اتاق فکر منسجم لازم است تا علاوه بر مقوله استعدادیابی، به موضوعاتی از جمله پراکندگی جمعیتی در مناطق و رشته‌های ورزشی، دقت در پراکندگی اماکن ورزشی، توسعه ورزش همگانی و حمایت از ورزش قهرمانی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی بپردازیم.