کارشناس واحد شیلات و آبزیان مدیریت جهاد کشاورزی لارستان از ذخیره سازی آزمایشی  حدود شانزده هزار قطعه پست لارو  ( PL 13 ) میگوی وانامی در استخرهای ذخیره  آب کشاورزی لارستان خبرداد .

به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان لارستان ، محمدرضا صادقی گفت : پیش بینی می شود پس از اتمام دوره پرورش ( ۹۰ الی ۱۱۰ روز )  از این استخر ها  حدود ۴۰۰ کیلوگرم میگو برداشت شود.
او بیان کرد: این تعداد پست لارو که از کارگاه تکثیر  مکران سالار بندر سیریک استان هرمزگان تامین شده است  در دو استخر خاکی واقع در روستای هرمود عباسی و دشت کریما   به ترتیب به مساحت ۴۰۰ و ۱۴۴ مترمربع در تاریخ ۲۳ مرداد ماه ۱۳۹۹ ذخیره شد.
به گفته وی با توجه به مقاومت این گونه پرورشی نسبت به شوری آب و همچنین شرایط اقلیمی این شهرستان در مقایسه با سایر مناطق استان ، پرورش این گونه میگو انتخاب مناسبی برای  استخرهایی با آب لب شور لارستان است .
صادقی با اشاره به اهمیت نقش آبزیان در امنیت غذایی جامعه و همچنین تولید با کیفیت گونه های پرورشی تصریح کرد :  این نوع میگو بدلیل صید مستقیم از استخر ، فرآوری سریع و نظارت های بهداشتی که در تمامی مراحل تولید و عمل آوری بر روی آن انجام می شود از کیفیت بالایی برخوردار است . 
کارشناس واحد شیلات و آبزیان مدیریت جهاد کشاورزی لارستان در پایان خاطر نشان کرد:  میگو از نظر اقتصادی  نسبت به سایر گروه آبزیان پرورشی دارای ارزش و بهای مناسب تری است.