حجت‌الاسلام ناصر خدایاری روز شنبه در دهمین جلسه ستاد مقابله با کرونا افزود: رصد کانال‌های بدون مجوز در آذربایجان‌غربی با همکاری پلیس فتا همچنان ادامه دارد و تاکنون ١٣ کانال در این خصوص شناسای...

حجت‌الاسلام ناصر خدایاری روز شنبه در دهمین جلسه ستاد مقابله با کرونا افزود: رصد کانال‌های بدون مجوز در آذربایجان‌غربی با همکاری پلیس فتا همچنان ادامه دارد و تاکنون ١٣ کانال در این خصوص شناسایی و بررسی شده‌اند. 

وی با اشاره به عملکرد شورای اطلاع‌رسانی استان در خصوص کرونا، اظهار داشت: تشکیل ستاد تبلیغات و اطلاع‌رسانی کرونا، تشکیل ستاد رصد و پایش کرونا، ساخت تیزرهای چندثانیه‌ای در مورد کرونا، همراهی با قرارگاه مبارزه با کرونا برای تولید پوسترهای مرتبط و تولید بنرهای کرونا و نصب در سطح شهر از جمله اقدامات این شوراست. 

وی بیان کرد: تولید ١٠٠ محتوا در مورد کرونا و پخش در فضای مجازی، تولید ٣٠ محتوا با محوریت «در خانه بمانیم» و تشکیل جلسات با مسوولان پلیس فتا، ارتش، سپاه و صدا و سیما و بررسی راهکارهای مقابله با کرونا در فضای مجازی از دیگر برنامه‌های این ستاد بوده است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: انتشار آمارهای دقیق روزانه با همکاری علوم پزشکی و ایجاد امید در جامعه با نشان دادن آمار مبتلایان بهبودیافته از دیگر اقدامات شورای اطلاع‌رسانی آذربایجان‌غربی است. 

حجت‌الاسلام خدایاری ادامه داد: همسان‌سازی جریان اطلاعات و راهبری این اطلاعات در آذربایجان‌غربی مهمترین هدف شورای اطلاع‌رسانی است و برای این کار نیازمند همکاری بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی هستیم. 

وی با اشاره به دیگر اقدامات شورای اطلاع‌رسانی آذربایجان‌غربی بیان کرد: تشکیل پنج جلسه در شورا، اختصاص مکانی با ۵٠٠ مترمربع زیربنا و با تمامی تجهیزات برای فعالیت فعالان فضای مجازی، تولید محتوا و رصد فضای مجازی، راه‌اندازی پویش مقابله با شایعه و پویش  «در خانه بمانیم» از دیگر فعالیت‌های شورای اطلاع‌رسانی آذربایجان‌غربی است. 

به گزارش ایرنا دهمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونای آذربایجان‌غربی در حالی برگزار شد که تا حدود زیادی همه اعضای ستاد دغدغه‌ای مشترک داشتند؛ دغدغه‌ای که رفع آن نیازمند مشارکت مردم استان و ماندن در خانه است تا زنجیره شیوع بیماری قطع شود.