به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس) ، بن سلمان ابراز امیدواری کرد که توافق ریاض میان دولت مستعفی یمن و شورشیان جنوب این کشور راه را برای رسیدن به تفاهم هایی بزرگتر و جامع تر باز کند. ...

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس) ، بن سلمان ابراز امیدواری کرد که توافق ریاض میان دولت مستعفی یمن و شورشیان جنوب این کشور راه را برای رسیدن به تفاهم هایی بزرگتر و جامع تر باز کند.

وی مدعی شد که تاکید عربستان سعودی بر تحقق امنیت، ثبات و منافع مردم یمن است.

براساس این گزارش ، دو طرف همچنین در خصوص آخرین تحولات یمن و تلاش های صورت گرفته در این زمینه بحث و گفت و گو کردند.

این دیدار در حالی صورت می گیرد که پیش تر منابع خبری گزارش کرده بودند که گریفیتس در سفر به صنعا پایتخت یمن با مقام های انصارالله گفت و گو کرده است.

پیش تر شبکه تلویزیونی الجزیره به نقل از منابع مطلع خود مدعی شده بود که هم اکنون مذاکرات بین عربستان و کمیته‌ های مردمی یمن به منظور برقراری آتش بس دو جانبه جریان دارد.

منابع مزبور خاطرنشان کردند که دو طرف یک کمیته سیاسی نظامی به منظور بررسی اقدامات لازم برای توقف نبرد در مرزها و پایان یافتن حملات هوایی تشکیل داده اند.

عربستان همراه با امارات، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن "عبدربه منصور هادی" رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.

کشورهای همپیمان عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی نتیجه بودن آن به تدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و فقط امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه طلبانه و طمع ورزی های خاص خود در یمن، به حضور نظامی اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.