به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، در این شرایط نابسامان کلان‌شهر شیراز که عدم تکمیل پروژه های نیمه تمام و عدم پرداخت مطالبات کارکنان شه...

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، در این شرایط نابسامان کلان‌شهر شیراز که عدم تکمیل پروژه های نیمه تمام و عدم پرداخت مطالبات کارکنان شهرداری نمونه‌هایی از آن هستند، سفرهای غیرضروری علاوه بر تحمیل هزینه های گزاف، می تواند به اعتماد عمومی هم خدشه وارد کند.

شورای اسلامی شهر شیراز در تاریخ 14 آذرماه مصوبه ای داشت که براساس آن اعضای شورا به کشورهای مالزی و سنگاپور به منظور مشاهده و کسب تجارب مدیریت شهری با هزینه شهرداری سفر کنند.

این مصوبه برای اعزام تعدادی از مدیران شهری به همراه اعضای شورای شهر شیراز به کشور مالزی و سنگاپور با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

این مصوبه درحالی بود که شهرداری شیراز برای اتمام پروژه ها و پرداخت حقوق کارکنان خود با مشکلاتی مواجه است و به اجبار برای تامین منابع مالی لازم جهت هزینه ها و اتمام پروژه‌ها در کلانشهر شیراز از طرح های مختلفی از قبیل فروش املاک شهرداری یا عوارض، فروش اوراق مشارکت و... استفاده می کند.

در این شرایط این سوال افکار عمومی بسیار جدی است که چرا با وجود مشکلات مالی شهرداری شیراز باید شاهد سفرهای خارجی و پرهزینه اعضای شورای شهر باشیم و اساسا این سفرها به این شکل چه دستاوردی برای شیراز و مردم خواهد داشت؟

براساس گفته اعضای شورا و برای تعطیل نشدن صحن پارلمان شهر به ناچار و بدون هیچ جنجال رسانه ای تاکنون تعدادی از اعضا به این کشورها عزیمت داشته اند و قرار است اعضای باقیمانده از جمع 13 نفره شورای شهر نیز به‌زودی برای سفر اقدام کنند.

کارشناسان و مردم تاکید دارند که قطعا ضرورت بهره گیری از دانش روز به منظور بهبود کیفیت خدمات شهری و عمرانی در شیراز احساس می‌شود اما این مهم در شرایط حساس کنونی به هیچ عنوان در اولویت نیست. 

خبرگزاری فارس برای پیگیری علت این مصوبه با اعضای شورای شهر شیراز تماس حاصل کرد که پاسخی از طرف اعضای شورا دریافت نشد.

انتهای پیام/ر