به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله «سید علیرضا عبادی» امروز (26 بهمن) در دیدار با جم...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله «سید علیرضا عبادی» امروز (26 بهمن) در دیدار با جمعی از طلاب خواهر مدارس علمیه بیرجند به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن، اظهار کرد: قرآن کریم که معجزه‌ی الهی است صریحا به این موضوع تحدی فرموده که زوایای متعددی دارد و  سوره مبارکه ی کوثر یکی از موارد اخبار  غیبیه آینده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تاکید کرد: در خصوص سوره کوثر و وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا(س) تنها ما مدعی نیستیم بلکه آنهایی که اهل تفسیر و ترجمه قرآن هستند، نیز در این باب انصاف به خرج می دهند که نمونه آن امام فخر رازی عالم و دانشمند مشهور برادران اهل سنت است.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه در آن دوران ها سیدها  و نسل حضرت علی (ع) و زهرا (س) در گمنامی زندگی می کردند، ادامه داد: فخر رازی می گوید اگر چه بسیاری از فرزندان حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) را شهید کردند و از بین بردند، اما آنچه که قرآن فرموده، معجزه ی الهی انجام شد و امروز نسل حضرت زهرا(س) دنیا را پر کرده است.

وی افزود: در یک زمانی آیت الله مرعشی نجفی جمعیت اولاد حضرت زهرا(س) را حدود ۱۵ میلیون اعلام کرده بودند که اکنون بسیار بیشترند و این در حالی است که بسیاری ناشناخته هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه وجود حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران یکی از شاخصه های کیفی از نسل حضرت زهرا(س) است، تصریح کرد: آنهایی که در دوران نزول قرآن بودند و از برکت وحی از زبان پیامبر اکرم(ص) بهره می جستند بر ما امتیازی دارند، اما خداوند به ما نیز امتیازی داده و آن این است که آنها می شنیدند و ما امروز می‌بینیم.

آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه پس از رحلت امام خمینی(ره) همه ی دنیا از دوست و دشمن به رهبر معظم انقلاب اسلامی نگاه می کنند و این از برکات حضرت زهرا(س) است، گفت: نسل حضرت زهرا(س) از جهت کیفیت، منحصر به آنهایی که از نسل نسبی حضرت هستند، نیست بلکه این همه علمایی که در طول تاریخ بوده و هستند و همچنین مراجع بزرگ و رهبران دینی که ارتباط و اتصالشان به امام صادق(ع) و امام باقر(ع) است، محصولات مکتب فرزندان حضرت زهرا(س) هستند که می توان به شیخ انصاری، شیخ مفید و شیخ طوسی اشاره کرد، لذا آن ها هم مشمول آیات سوره مبارکه ی کوثر هستند.

وی با بیان اینکه تمام آنهایی که به نحوی از مادرانشان به حضرت زهرا(س) متصل هستند، فرزندان حضرت محسوب می شوند، ادامه داد: اولین معلم بعد از خدا، مادر است چرا که تعلیم می دهد و می تواند فرزندش را تربیت کند.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه متأسفانه ما حق مطلب را ادا نکرده ایم و مسائل اصلی بر روی زمین مانده است، افزود: متاسفانه بعد از ۴۱سال هنوز علوم انسانی ما چه بسا ترجمه های همان افکار و اندیشه های منحط غربی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی این فرصت را به خواهران داد تا وارد بر حوزه شوند و علوم دینی را مستقیما فرا گیرند تا بتوانند از مکتب وحیانی و اسلام دفاع کنند، بیان کرد: در گذشته به ندرت افرادی بودند که مانند امروز فرصت پیدا می کردند تا در جهت تبلیغات دین اسلام گام بردارند.

وی افزود: اولین قدمی که دین برمی دارد این است که زن از نظر مسائل اقتصادی باید در جامعه ی اسلامی تأمین شده باشد و این مسئله سیار مهم است.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه استعمار در صحنه ها و میدان های زندگی نفوذ کرده تا جایگاه زن و مادر بر اساس آنچه که دین قرار داده فراموش شود، گفت: بسیاری از ارزش ها که به باد می رود در پیچ و خم مسائل اقتصادی است و زن در جامعه ی اسلامی، عنصری است که باید تأمین شده باشد تا بتواند در ارزش هایش متمرکز شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی زن حفظ بنیان جامعه در جهت تربیت انسان و ارزش ها است، تصریح کرد: اما بیگانگان این اصل مهم را به خانه داری تعبیر کردند و متأسفانه آسیب های ریشه ای به جایگاه زن وارد شد و ما کاملا احساس خطر می کنیم.

وی با ابراز نگرانی از اینکه فاجعه فروپاشی بنیان خانواده ها و از بین رفتن اعتماد و محبت ها، اظهار کرد: وقتی ۴۰ سال می گذرد و ما هنوز در جهت انسان شناسی یا علوم انسانی مقلد دیگران هستیم، قطعا نتیجه اش همین وضعیت کنونی می شود.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه خداوند متعال نظام خلقت و تکوین را به گونه ای آفریده است که زن و مرد مکمل یکدیگر هستند، افزود: در همین راستا کارهای سنگین را به دوش مرد و کارهای لطیف را بر دوش زن قرار داده است، اما آنهایی که به زبان فرهنگ غربی حرف می زنند این مسائل را جابجا می کنند.

وی تاکید کرد: امروز حوزه های علمیه ی خواهران باید خود را مجهز کنند و به این مسائل ورود پیدا کنند تا نفوذهایی که صورت گرفته خنثی شود و دشمن را از صحنه خارج کنند.

وی با انتقادر از وضعیت حجال برخی از بانوان، افزود: متأسفانه امروز به تقلید از بیگانگان چه قیافه هایی را مشاهده می کنیم که زن ها شبیه مردها می شوند و خیال می کنند که این هنر است در حالی که این عین بی هنری است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: برخی ها دوست دارند وارد بر اداره ها شوند در حالی که اداره ها برده داری است البته در بسیاری از جاها مانند آموزش و پرورش و بیمارستان ها حضور زن لازم و واجب است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه اصل روحیه ی زن  و حفظ جایگاه او همانی است که خداوند متعال قرار داده است، گفت: اسلام زوایای مختلفی دارد که بخش عظیم آن مربوط به زن، خانواده، تربیت، تعلیم و ارزش های انسانی است و حوزه های علمیه خواهران باید در سطح جهان که بسیار تشنه ی این معارف هستند، به حدی تلاش کنند تا جامعه را برای ظهور حضرت مهدی(عج) آماده کنند.

پایان پیام/375