غلام‌رضا شریعتی روز شنبه در نشست ستاد استانی بیماری ناشی از ویروس کرونا در اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان  با تاکید بر اینکه مسوولان استان با همان جدیت مدیریت بیماری را پیش ببرند بیا...

غلام‌رضا شریعتی روز شنبه در نشست ستاد استانی بیماری ناشی از ویروس کرونا در اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان  با تاکید بر اینکه مسوولان استان با همان جدیت مدیریت بیماری را پیش ببرند بیان کرد: در این مسیر نقدهایی نیز عنوان شود و این نقدها نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه مسوولان وزارت بهداشت در ستاد ملی مدیریت کرونا از روند کنترل بیماری و آمارهای خوزستان ابراز خرسندی کرده‌اند بیان کرد: وضعیت امروز استان نتیجه همکاری میان بخش‌های مختلف و مردم استان بوده لذا باید این شرایط را باید حفظ  کنیم. با توجه به در پیش بودن روز پزشک  انتظار می‌رود زحمات بی‌شائیبه پزشکان و کادر درمانی پاس داشته شود.

استاندار خوزستان گفت: خوزستان دوباره در حال نزدیک شدن به وضعیت قبلی کرونا است؛ براساس نمودارهای موجود مشخص است که دچار غفلت شده‌ایم  که این مساله نگران کننده است چراکه اعلام وضعیت سفید موجب کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی شده و این رویه نباید حکمفرما شود و به هیچ وجه نباید احساس کنیم شرایط به روند عادی بازگشته است.

وی ادامه داد: آمار مبتلایان به کرونا در بهبهان و آغاجاری رو به افزایش است که نیازمند مراقبت جدی است و مردم در این شهرستان‌ها باید نسبت به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، حضور نیافتن در تجمع‌ها، شستن دست‌ها و ... توجه بیشتری از خود نشان دهند.

شریعتی با بیان اینکه تدابیر لازم حفاظت از سلامت دانش آموزان و معلمان برای آغاز سال تحصیلی که از نیمه شهریور است اندیشیده شده گفت: در ایام محرم همه باید به دستورالعمل‌های ستاد مدیریت کرونا تمکین کنند در عین حال آیینهای عزاداری و سوگواری با در نظر گرفتن اصول پیشگیری از شیوع بیماری برگزار شود.

وی بیان کرد: مواد مورد نیاز نیز برای تولید ماسک با جدیت تامین شود تا مشکلی بابت تولید ماسک به میزان کافی، نداشته باشیم و بر قیمت ماسک نیز نظارت شود تا بالاتر از قیمت مصوب عرضه نشود.

استاندار خوزستان ادامه داد: در مجموع باید گفت همه تصمیمات ما بدون رعایت مردم اثری ندارد چراکه اصل و اساس رعایت بهداشت از سوی مردم است.

استان خوزستان  پس از دو ماه وضعیت قرمز کرونایی بیش از یک هفته است که از وضعیت هشدار خارج شده است.