کوروش محمودیان روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با تمهیدات اتخاذ شده در محورهای ورودی شهرستان از سمت اسلام آبادغرب و همچنین در ۲ راهی ایلام - کرمانشاه  اکیپ های پلیس راه و انتظا...

کوروش محمودیان روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با تمهیدات اتخاذ شده در محورهای ورودی شهرستان از سمت اسلام آبادغرب و همچنین در ۲ راهی ایلام - کرمانشاه  اکیپ های پلیس راه و انتظامی مستقر شده تا از ورود خودروهای با پلاک غیربومی جلوگیری شود.

وی اظهارداشت: درصورت مشاهده هرگونه خودرو با پلاک خارج از شهرستان علاوه بر اعمال قانون و برگشت به شهرستان مبدا هر خودرو معادل پنج میلیون ریال توسط پلیس راهور جریمه نقدی خواهد شد.

نماینده دولت در گیلانغرب گفت: همه محورهای ارتباطی شهرستان گیلانغرب با شهرستان های همجوار نیز مسدود شده لذا توصیه می شود مردم از سفر به گیلانغرب خودداری کنند.

محمودیان ادامه داد: بازار نیز جزء مراکز خدماتی و ضروری تعطیل اعلام می شود از این رو انتظار می رود مردم نیز همراهی لازم را داشته باشند و حضور عمومی و نصب و برپایی هرگونه چادر یا اسکان در مناطق طبیعی گردشگری شهرستان ممنوع بوده و درصورت مشاهده به سرعت نسبت به جمع آوری آن ها اقدام خواهد شد.

او گفت: به طور مستمر ضدعفونی و گند زدایی در نقاطی که مورد مشکوک یا مثبت داشته است  نیز به صورت  روزانه انجام می شود و در سایر نقاط نیز به صورت متناوب و مستمر عملیات ضدعفونی انجام می شود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از ابتدای شروع اپیدمی تا ساعت ۱۲ سه‌شنبه شب موارد مثبت کووید ۱۹ در این استان ۱۹۲ نفر بوده که چهار نفر در ۲۴ ساعت گذشته اضافه شده است.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد ۱۹۲ مورد مبتلای به ویروس کرونا در استان تاکنون ۲۰ نفر فوت کرده اند.

به گفته او، همچنین از ابتدای شروع اپیدمی کرونا در استان تاکنون ۹۷۳ نفر بستری شدند که از این تعداد ۸۵۶ نفر ترخیص و ۹۷ نیز در بیمارستانهای استان بستری هستند.