خبرورزشی - محمدرضامدنی؛ با انتشار صحبت‌های سهیل مهدی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در ارتباط با اختصاص ظرفیت ۵۰ درصدی به هر یک از تیم های استقلال و پرسپولیس در دربی...

خبرورزشی -

محمدرضامدنی؛ با انتشار صحبت‌های سهیل مهدی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در ارتباط با اختصاص ظرفیت ۵۰ درصدی به هر یک از تیم های استقلال و پرسپولیس در دربی نود و هفتم، بسیاری از طرفداران تیم استقلال که باشگاهشان در بازی رفت میزبان دربی است لب به اعتراض گشوده و خواستار این شدند که دلیل تقسیم بندی مساوی سکوهای آزادی بین طرفداران دو تیم را بدانند.

محمد مومنی در گفت و گو با خبر ورزشی، در ارتباط با همین موضوع پاسخگوی سوالات مربوط به چرایی تقسیم بندی مساوی ظرفیت تماشاگران در دربی نود و هفتم شد و برای روشن شدن ذهن هواداران از اقدامات بعدی باشگاه برای این موضوع خبر داد.

خبر دارید که سهیل مهدی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرده هواداران استقلال و پرسپولیس در دربی به صورت پنجاه - پنجاه در ورزشگاه حضور یابند؟

وقتی بحث حضور تماشاگران به میان می آید باید دید چه تیمی میزبان است و چه تیمی مهمان. با شرایطی که سازمان لیگ اعلام کرده یک رابطه نامتوازن بین تیم میزبان و مهمان به وجود می آید. زمانی که استقلال در دربی میزبان است باید این فرصت را به ما بدهند که بتوانیم از حق میزبانی استفاده کنیم. وقتی ما در بازی رفت فقط ۱۰ درصد به طرفداران پرسپولیس بلیت بفروشیم این حق را برای باشگاه پرسپولیس قائل هستیم که در بازی برگشت آنها هم ۹۰ درصد ظرفیت را برای تماشاگرانشان بردارند و از شرایط میزبانی استفاده کنند. این یک فرهنگ فوتبال حرفه‌ای است.

پس چرا سازمان لیگ چنین قانون واضحی را زیر پا گذاشته است؟

ما که چنین درخواستی نداشتیم باید دید آنها برای رضایت چه کسی چنین شرایطی را در نظر گرفته‌اند. ما در این بازی میزبانیم و حق طبیعی مان است که ۱۰ درصد استادیوم را به حریف بدهیم. قطعاً وقتی هوادار پرسپولیس بداند در بازی برگشت شرایط به همین شکل برای آنها اجرا می‌شود هیچ هجمه‌ای علیه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال براه نمی افتد و آنها را تحت فشار قرار نمی دهند.

وقتی شما و باشگاه پرسپولیس خواستار گرفتن حق مساوی تماشاچی نبودید پس چه کسی یا چه ارگانی چنین خواسته های از سازمان لیگ داشته است؟

من نمی‌توانم به صراحت به این سوال جواب بدهم. در واقع اطلاعات دقیقی ندارم که چرا و برای خوش آمد چه فرد یا افرادی چنین تصمیم گیری شده است.

نمی خواهید به این موضوع اعتراض کنید؟

به هر حال آنها خودشان باید این مسئله را بدانند و به این نوع موضوعات رسیدگی کنند.

اما این وظیفه شماست نه آنها. چون سازمان لیگ تصمیمش را از قبل گرفته و برنامه هایش را به صورت پنجاه - پنجاه اعلام کرده است. بی تفاوتی باشگاه استقلال تاثیری در تغییر نظر آنها دارد؟

منتظر می مانیم تا ببینیم وضعیت به چه شکلی می‌شود. به هر حال صحیح نیست مدیریت باشگاه در این قبیل مسائل ورود کند.

اما فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم که نمی تواند به سازمان لیگ برود و خواستار گرفتن حق میزبانی تیمش باشد. قطعاً یکی از مسئولان یا مدیران باشگاه باید در این باره اقدام کند؟

الحمدلله مسئولان فدراسیون فوتبال ما همگی خودشان در امر فوتبال مدعی هستند. جناب سهیل مهدی هم این مسائل را به طور کامل می داند و به ریز موضوعات فوتبال حرفه‌ای واقف است. مثلاً چطور وقتی ما به انزلی می‌رویم تیم ملوان فقط ۱۰ درصد از ظرفیتش را در اختیار استقلال قرار می دهد، حالا هم شرایط همان است.

دقیقا درست می گویید. به طور مثال شما راضی می شوید تیم شهر خودرو در تهران ۵۰ درصد استادیوم آزادی را در اختیار داشته باشد و استقلال فقط از نصف ظرفیت آزادی بهره ببرد؟

خیر! قطعاً چنین موضوعی را نمی‌پذیریم.

بنابراین پرسپولیس و شهرخودرو نباید برای شما تفاوتی داشته باشد. اینطور نیست؟ چرا نمی خواهید نسبت به این موضوع اعتراض داشته باشید؟

بله شما درست می گویید. من قطعاً این مسئله را با جناب آجرلو در میان می‌گذارم تا ببینم نظر ایشان چیست. قطعا اگر قرار باشد حقی از باشگاه استقلال ضایع شود نسبت به آن واکنش نشان می دهیم.