به گزارش ایرنا، سفارت ایران در چین روز چهارشنبه در مطلبی در حساب رسمی ویبوی (توییتر چینی) خود نوشت: قانون امنیت ملی هنگ کنگ که در بیست و سومین سالگرد بازگشت این منطقه به چین، رسما اعتبار یافت...

به گزارش ایرنا، سفارت ایران در چین روز چهارشنبه در مطلبی در حساب رسمی ویبوی (توییتر چینی) خود نوشت: قانون امنیت ملی هنگ کنگ که در بیست و سومین سالگرد بازگشت این منطقه به چین، رسما اعتبار یافت نه تنها برای همه مردم چین ارزش برپایی جشن و شادمانی دارد، بلکه باعث تثبیت انتظارات جامعه جهانی برای شکوفایی و ثبات درازمدت هنگ کنگ می شود.  

این مطلب در ادامه از ایران و چین به عنوان «شرکای راهبردی همه جانبه» یاد کرده و آورده است: دو کشور متعهد به حفظ عدالت بین المللی و مخالف استیلاجویی و زورگویی هستند و با دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر نیز مخالف هستند.

سفارت ایران تصریح کرده است: امور هنگ کنگ امور داخلی چین است و ایران توطئه هر نیروی خارجی برای آسیب رسانی به حق حاکمیت، امنیت و منافع توسعه چین با استفاده سوء از هنگ کنگ را محکوم می کند.

در پایان این مطلب آمده است: اطمینان داریم که با تصویب قانون امنیت ملی در هنگ کنگ، درخشش مروارید شرق بیش از پیش خیره کننده خواهد بود.

قانون امنیت ملی هنگ کنگ روز گذشته تصویب شد.