به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، حزب الله و جنبش امل در بیانیه‌ای اعلام کردند :حمله گروه‌های مسلح و سازمان یافته به تظاهرات در « الطیونه» با هدف کشاندن کشور به یک فتنه خبیث است. در ادامه این بیانیه آمده، دقیقا در ده و چهل و پنج‌دقیقه شرکت‌کنندگان در تجمع مسالمت‌آمی...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، حزب الله و جنبش امل در بیانیه‌ای اعلام کردند :حمله گروه‌های مسلح و سازمان یافته به تظاهرات در « الطیونه» با هدف کشاندن کشور به یک فتنه خبیث است.

در ادامه این بیانیه آمده، دقیقا در ده و چهل و پنج‌دقیقه شرکت‌کنندگان در تجمع مسالمت‌آمیز در برابر کاخ دادگستری از سوی تک‌تیراندازان مورد هدف قرار گرفتند .

این دو جنبش اعلام کردند: تک‌تیراندازان از روی پشت‌بام، شرکت‌کنندگان در این تجمع را هدف گرفتند و پس از آن صدای تیراندازی شنیده شد که به دنبال آن تیراندازی شدید چندین نفر زخمی و شهید شدند.

این دو جنبش تاکید کردند: این حمله با هدف کشاندن کشور به یک نزاع عمدی انجام می‌شود که مسئولیت این فتنه برعهده طرف‌هایی است که در پشت خون شهدا و قربانیان انفجار بیروت پنهان شده اند تا به اهداف سیاسی مخرب خود برسند.

جنبش امل و حزب الله از ارتش لبنان خواستند تا مسئولیت خود را به عهده بگیرد و به سرعت برای جلوگیری از این اقدام جنایتکاران مداخله کند. آنها همچنین همه حامیان و طرفداران را به آرامش و عدم کشیده شدن به فتنه خبیث فراخواندند.

منابع لبنانی گزارش دادند که به دنبال تیراندازی افراد ناشناس به سمت جمعیت مردمی که در حال حرکت به سمت ساختمان دادگستری بودند ارتش همچنان به استقرار گسترده نیروهای خود در منطقه «الطیونه» در نزدیکی این ساختمان ادامه می‌دهد.

بر اساس گزارش منابع در جریان این تیراندازی یک نفر کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند. البته ممکن است آمار کشته و زخمیان این حادثه بیشتر باشد و هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست.

هنوز مشخص نیست که چه کسانی به سمت تجمع کنندگان تیراندازی کرده‌اند. ارتش لبنان در بیانیه‌ای وقوع این تیراندازی را تأیید کرده و گفته است که شناسایی هویت عاملان حمله در دست بررسی است.

شبکه المیادین در این باره به نقل از تظاهرات کنندگان گفت: «در حالی که به طور مسالمت‌آمیز تجمع کرده بودیم، به یکباره با تیراندازی مواجه شدیم.» تیراندازی از بالای ساختمان‌های اطراف رخ داد. همزمان با تیراندازی‌ها، صدای انفجار نیز در نزدیکی کاخ دادگستری شنیده شده است.

انتهای پیام/