«کبری رفیعی» روز چهارشنبه درباره وضعیت جوی کشور به خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: تا فردا ظهر جوی آرام و پایدار در اغلب مناطق کشور حاکم است که سبب انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش...

«کبری رفیعی» روز چهارشنبه درباره وضعیت جوی کشور به خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: تا فردا ظهر جوی آرام و پایدار در اغلب مناطق کشور حاکم است که سبب انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می‌شود.

وی ادامه داد: روز پنج شنبه با ورود سامانه بارشی در غرب و شمال غرب کشور شروع بارش برف و باران و در ارتفاعات کولاک پیش بینی می شود.

به گفته رفیعی روز جمعه گستره بارش‌ها کل غرب کشور، دامنه جنوبی البرز مرکزی، سواحل غربی خزر و دامنه زاگرس مرکزی و جنوبی را در بر می‌گیرد. روز شنبه این سامانه به صورت خفیف تر در شرق و روز یکشنبه به شمال شرق کشور می رسد و سپس عصر یکشنبه از کشور خارج می شود.  

وی ادامه داد: آسمان تهران امروز قسمتی ابری و غبار آلود پیش‌بینی می‌شود و در عصر با افزایش ابر همراه است. اما عصر فردا وزش باد در تهران با دمای سه درجه بالای صفر پیش بینی می شود.

رفیعی اضافه کرد: از امروز تا پایان هفته دمای هوا به تدریج می کند که در سواحل دریای خزر بین ٦ تا ١٢ درجه خواهد بود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، روز جمعه وزش باد شدید برای گیلان و اردبیل پیش بینی شده است و احتمال سقوط بهمن در این مناطق دور از انتظار نیست.