به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سرهنگ رضا همتی‌زاده افزود: بیشترین عامل وقوع تصادفات جاده‌ای در نیمه اول ماه صفر، تجاوز و انحراف به چپ از خط وسط راه بوده که ۱۳ نفر را...

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سرهنگ رضا همتی‌زاده افزود: بیشترین عامل وقوع تصادفات جاده‌ای در نیمه اول ماه صفر، تجاوز و انحراف به چپ از خط وسط راه بوده که ۱۳ نفر را به کام مرگ فرستاده است.

وی با بیان اینکه یک تخلف در رانندگی ممکن است آخرین خطای زندگی راننده باشد، اظهار کرد: تعدادی از این رانندگان متخلف با انحراف و تجاوز به چپ غیرمجاز علاوه بر اینکه تعدادی را به کشتن داده، خود نیز کشته شده‌اند.

رئیس پلیس راه استان ایلام یادآور شد: با وجود هشدارهای پلیس، برخی از زائران با خستگی و خواب‌آلودگی ناشی از سفر اقدام به رانندگی می‌کنند که باعث عجله و شتاب در رانندگی و ارتکاب تخلفات متعدد می‌شود. 

سرهنگ همتی‌زاده افزود: فرد خسته و خواب‌آلود توانایی درک خطر و واکنش مناسب نسبت به مخاطرات جاده‌ای را نداشته و بعضاً با تصمیمات غلط در رانندگی باعث خسارت‌های غیرقابل جبران می‌شود.

وی با تاکید بر توقف رانندگان در موکب‌ها و اماکن مناسب برای استراحت، اضافه کرد: رانندگان برای برگشت هیچ عجله‌ای نداشته باشند و شیرینی این سفر را به کام خود و دیگران تلخ نکنند.

رئیس پلیس راه استان ایلام امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: هشت نقطه جاده‌ای در مسیر ایلام به مهران و ایلام به سرابله شناسایی شده و برای استراحت رانندگان چادر برپا شده است.

تاکنون ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۵۵۳ نفر از مرزهای خروجی ایران به عراق عزیمت کرده اند که از این تعداد تا شب گذشته ۹۱۱ هزار و ۹۴۹ نفر به کشور بازگشته اند و در حال حاضر یک میلیون و ۸۶۳ هزار و ۶۰۴ نفر هنوز در خاک عراق هستند.

بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات در کشور عراق تردد داشتند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.
پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات شده و یا از این مسیر باز می‌گردند.

اربعین سال گذشته ۲ و نیم میلیون زائر از مرز مهران تردد کردند.