رضا کمالی زرکانی  روز جمعه در پیامی با تبریک فرا رسیدن هفته هرمزگان و روز ملی خلیج فارس به مردم استان افزود: هفته هرمزگا...

رضا کمالی زرکانی  روز جمعه در پیامی با تبریک فرا رسیدن هفته هرمزگان و روز ملی خلیج فارس به مردم استان افزود: هفته هرمزگان تجلی ظرفیت‌ها و استعدادهای این استان در تمامی حوزه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی، اقتصادی، تجاری، صنعت، کشاورزی، شیلات و غیره است.
وی بیان داشت: این هفته در واقع نماد همدلی، اتحاد، همگرایی و همزیستی مردم هرمزگان در طول تاریخ است که توانسته‌اند در ارتباط با فرهنگ‌های همجوار و حتی ملت‌های آفریقا و شرق دور، فرهنگ، باورها، ارزش‌ها و آداب  و رسوم خود را در گستره ی وسیعی از جهان بسط و گسترش دهند و در این مراوده نیز فرهنگ خود را به زیور زیبایی بیارایند.
این مسوول فرهنگی اظهارداشت: خلیج فارس آبراهه ای بوده که هرمزگان را به جهان خارج متصل کرده و فرهنگ  این استان توانسته به اقصی نقاط جهان راه یابد و ضروریست به این نقش در طول تاریخ توجه بیشتری شود و هفته هرمزگان نیز با همین نگرش ایجاد و برنامه ریزی شده است.
کمالی زرکانی به شرایط ویژه نخستین دوره هفته هرمزگان اشاره کرد و گفت: در ستاد این رویداد مهم و با مشارکت همه دستگاه ها، صنوف و تشکل‌های مردمی ده ها برنامه، جشنواره و نمایشگاه متعددی طراحی و مصوب شد و از لحاظ اجرایی نیز تا حدود زیادی پیشرفت داشت که به دلیل شرایط ویژه استان و شیوع کرونا، برنامه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت مجازی برگزار می‌شود.
وی در پایان از حمایت‌های ویژه امام جمعه بندرعباس، استاندار هرمزگان و دیگر نهادها و تشکل‌های مردمی در برگزاری گرامیداشت هفته هرمزگان و روز ملی خلیج فارس قدردانی کرد.
چهارم تا نهم اردیبهشت ماه به عنوان هفته هرمزگان نامگذاری شده است.