این هشدار پیونگ یانگ پس از آن مطرح می‌شود که برخی دیپلمات‌های مستقر در سازمان ملل اعلام کردند که قصد دارند در این ماه جلسه‌ای برای بررسی وضعیت حقوق بشر کره شمالی برگزار کنند. به گزارش...

این هشدار پیونگ یانگ پس از آن مطرح می‌شود که برخی دیپلمات‌های مستقر در سازمان ملل اعلام کردند که قصد دارند در این ماه جلسه‌ای برای بررسی وضعیت حقوق بشر کره شمالی برگزار کنند.

به گزارش شبکه تلویزیونی "روسیا الیوم"، در نامه "کیم سونگ" نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل متحد آمده است: این جلسه، یک توطئه و حمایت از سیاست‌های خصمانه ایالات متحده خواهد بود.

مذاکرات آمریکا و کره شمالی که پس از نشست فوریه "دونالد ترامپ" و "کیم جونگ اون" در هانوی ویتنام متوقف شد، با وجود وعده و وعیدهای دو طرف پس از دیدار در منطقه غیر نظامی در مرز دو کره تاکنون معلق مانده است.

کیم اضافه کرد: این مسأله به جای آن‌که به روند کاهش تنش‌ها در شبه جزیره کره و نیز حل موضوع هسته‌ای پیونگ یانگ کمک کند، آن را تضعیف خواهد کرد.

پیش از این نیز، رییس ستاد کل ارتش کره شمالی روز چهارشنبه خطاب به ترامپ رییس جمهوری امریکا گفت: هرگونه اقدام نظامی علیه پیونگ یانگ با واکنش سریع و کوبنده همراه خواهد بود.

ترامپ در جمع خبرنگاران در لندن در نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت: آمریکا ممکن است در صورت نیاز علیه کره شمالی از نیروی نظامی استفاده کند.

چهارشنبه شب نیز نمایندگان لهستان، آلمان، انگلیس، فرانسه، بلژیک و استونی نسبت به ادامه آزمایش‌های موشکی کره شمالی ابراز نگرانی کردند و آن را نقض قطعنامه‌های این شورا دانستند.

این ۶ عضو شورای امنیت تاکید کردند کره شمالی باید تمام تسلیحات کشتار جمعی و برنامه‌های موشک بالستیک خود را به شکل تأیید شدنی و برگشت‌ناپذیر رها کند. 

اظهارات دیپلمات‌های اروپایی درحالی است که یکی از مقامات بلندپایه کره‌جنوبی ۹ آذرماه گذشته از آماده‌ شدن کره شمالی برای انجام آزمایش یک موشک دور برد دیگر خبر داد.

کره شمالی پنجشنبه(۷ آذر) یک موشک از ساحل شرقی استان هامگ یونگ شلیک کرد. این سیزدهمین آزمایش تسلیحاتی پیونگ یانگ در سال جاری میلادی بود. این شلیک همزمان با پرواز سه هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز گیونگی و سئول در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه انجام شد.