به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی روز شنبه در نشست ستاد احیای امر به معروف افزود: از جمله این ضوابط آموزش دادن به افرادی که با ستاد همکاری دارند ، بازنگری پالایش و گرفتن نیرو...

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی روز شنبه در نشست ستاد احیای امر به معروف افزود: از جمله این ضوابط آموزش دادن به افرادی که با ستاد همکاری دارند ، بازنگری پالایش و گرفتن نیروهای جدید، اجرای طرح عفاف و قانون حمایت از امر به معروف کنندگان و فعال کردن ظرفیت آنها است.

وی به فعال کردن قانون شهروندی و توجه به آسیب‌های اجتماعی نیز اشاره کرد.

امام جمعه میبد در ادامه درخواست کرد افزایش تعامل و همکاری و ارتباط با ستاد امر به معروف و نهی از منکر از سوی مسوولان مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار میبد هم گفت: گاهی اتفاق‌هایی در شهر می‌افتد که چهره شهر را تحت الشعاع قرار می‌دهد و علی رغم وجود یک سری قانون‌ها برای روان‌تر کردن امور و برخورد با جرائم ، ارتباط چهره به چهره از سوی مسوولان مجموعه‌های مرتبط در این حوزه می‌تواند اثرگذار و مانع از روی دادن اتفاق‌ها و مسائل یاد شده باشد.

حسین فلاح افزود: تا به حال همه ارگان‌های مرتبط مانند سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسائل را با حساسیت دنبال کرده و منشاء خیر بوده‌اند.  

قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد نیز گفت:میبد یکی از شهرهای پیش‌رو در ارتباط با امر به معروف و نهی از منکر است.

سید علی محمد حسینیان افزود: تشکیل هیات‌های اندیشه‌ورز و ارتباط با دانشگاه‌های استان و اساتید دلسوز که واقعا ظرفیت‌های خوبی دارند مورد توجه قرار گرفته‌است ، همچنین تشکیل گروه‌های جهادی که دستورالعمل دارد نیز ‌می‌تواند به خصوص در این شهرستان دنبال شود.

دادستان میبد هم گفت : قانون حمایت از امر به معروف و نهی از منکر که در آن الگوی  رفتاری و وظایف اعضای ستاد و مسئولیت رسته‌های دولتی تعیین شده باید از سوی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر مورد توجه قرار گیرد.

علی باقرپور نسبت به آموزش دادن نیروهای امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد.

فرمانده بسیج ناحیه میبد هم گفت : سپاه و بسیج شهرستان در همه پایگاه‌های خود به نوعی خدمت امر به معروف و نهی از منکر را نیز مورد توجه قرار داده و سعی شده در همه محله‌ها به آسیب شناسی پرداخته شود.

سرهنگ دوم پاسدار مصطفی بهشتی افزود: جلسه‌هایی هم در فرمانداری برگزار شده و همه زوایای آسیب‌های اجتماعی ارائه و مورد بررسی قرار گرفته‌است.

۲۵ نفر در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان میبد فعال هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.