سرپرست واحد انفورماتیک اداره ‌کل پزشکی قانونی خراسان رضوی روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: این اقدام مرحله دوم راه‌اندازی سامانه پذیرش برخط یا آنلاین متقاضیان دریافت خدمات پز...

سرپرست واحد انفورماتیک اداره ‌کل پزشکی قانونی خراسان رضوی روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: این اقدام مرحله دوم راه‌اندازی سامانه پذیرش برخط یا آنلاین متقاضیان دریافت خدمات پزشکی قانونی استان است.
مهدی کویر گل خطمی افزود: سامانه پذیرش برخط متقاضیان پزشکی قانونی خراسان رضوی با هدف جلوگیری از اتلاف وقت مردم و همچنین پیشگیری از شیوع بیماری کرونا خردادماه امسال به صورت آزمایشی راه اندازی شد و اکنون شاهد تکمیل قابلیتهای این سامانه هستیم.
وی اضافه کرد: از این پس مراجعان به پزشکی قانونی در بخش های معاینات، روانپزشکی، تشریح و آزمایشگاه در مشهد و دیگر شهرستان های خراسان رضوی می توانند با مراجعه به آدرس https://razavi-lmo.ir اطلاعات هویتی را وارد و هزینه پزشکی قانونی را به صورت الکترونیکی پرداخت کنند. 
سرپرست واحد انفورماتیک اداره ‌کل پزشکی قانونی خراسان رضوی گفت: تاکنون موفق شده ایم از طریق این سامانه تاکنون توانسته است در سراسر استان خراسان رضوی حدود هزار و ۴۰۰  متقاضی خدمات پزشکی قانونی را پذیرش کنیم.
کویر افزود: همچنین در ادامه اقدامات سیاست های دولت الکترونیک، فرآیند معاینات استعلاجی در پزشکی قانونی خراسان رضوی به صورت کاملا الکترونیکی (paper less)  انجام می گیرد.
وی ادامه داد: اطلاعات هویتی مراجعه کننده توسط وی در پرتال مذکور ثبت شده و با مدارک استعلاجی فرد که از طریق سامانه شبکه دولت ارسال شده است مطابقت داده می شود و پس از اضافه نمودن مدارک در برنامه اتوماسیون معاینات ، پزشک نظریه خود را اعلام و گواهی به سازمان مربوطه ارسال می شود.
او اضافه کرد: در این فرایند دیگر نیازی به تشکیل پرونده کاغذی برای مرخصی استعلاجی نیست و تمامی امور به صورت هوشمند و الکترونیکی انجام می گیرد.
سالانه ۱۵۰ هزار نفر به پزشکی قانونی خراسان رضوی مراجعه می کنند و موضوع نزاع ۳۰ درصد از کل مراجعات به پزشکی قانونی را در این استان تشکیل می دهد.
خدمات سازمان پزشکی قانونی خراسان رضوی در استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی از طریق چهار مرکز فعال پزشکی قانونی در مشهد و ۱۸ مرکز در دیگر شهرستانهای این استان به عموم مردم ارائه می شود.