این واحدهای مسکونی با مشارکت خیرین مسکن ساز و با اعتباری بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.در این مراسم تعدادی از خیرین مسکن ساز، استاندار فارس، رییس کل دادگستری فارس، دادستان شیراز، نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی، عبدالرضا قاسمپور معاون استاندار فارس و جمع دیگری...

این واحدهای مسکونی با مشارکت خیرین مسکن ساز و با اعتباری بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.
در این مراسم تعدادی از خیرین مسکن ساز، استاندار فارس، رییس کل دادگستری فارس، دادستان شیراز، نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی، عبدالرضا قاسمپور معاون استاندار فارس و جمع دیگری از مسوولان استان حضور داشتند.
همچنین با حضور رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) هزار و ۵۰۰ جهیزیه به نوعروسان و ۲ هزار کالای دیگر  بین مددجویان کمیته امداد استان فارس توزیع شد.

مسکن، اشتغال و فرهنگ سازی سه ماموریت کمیته امداد است
سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در مراسم تحویل این واحدهای مسکونی و تجلیل از خیران مسکن ساز استان فارس گفت: استان فارس در عرصه های مختلف خدمتگزاری در کمیته امداد پیشرو بوده است؛ وحدت و همدلی که در استان فارس حول نماینده ولی فقیه و استاندار فارس و نمایندگان مجلس وجود دارد باعث شده این استان در عرصه های مختلف پیشرو باشد.
وی ادامه داد: تحول در تاریخ خدمتگزاری به نیازمندان در ماه مبارک رمضان را در برگزاری رزمایش همدلی شاهد بودیم و انقلابی شکل گرفت که دنیا مات و مبهوت بود.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: شیوع ویروس کرونا محدودیت های جدی در کشور ایجاد کرد و تعطیلی کسب و کارها را به دنبال داشت، اما با وحدت و همدلی اتفاق خوبی در برگزاری رزمایش همدلی و کمک مومنانه رخ داد.
وی با اشاره به گفته های برخی افراد که می گویند کمیته امداد تنها از صندوق صدقات، صدقات را جمع آوری و به نیازمندان کمک می کند، اظهارکرد: این اقدام بخشی از کارهای کمیته امداد است؛  کمیته امداد مکلف است از سالمندان و بیماران صعب العلاج به صورت مادام العمر حمایت کند.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: برای بقیه مددجویان باید زمینه تلاش و فعالیت و اشتغال فراهم شود که ماموریت اصلی کمیته امداد توانمندسازی است.
بختیاری افزود: جایگاه کمیته امداد در نظام مقدس اسلامی، بال مهربانی نظام است، ما باید چتر بیندازیم، یتیم هایی که به هر دلیل بی سرپرست شدند باید بزرگ شوند و همراه با کار فرهنگی سنگرهای خدمت را به دست بگیرند.
وی بیان کرد: در حال حاضر حدود ۸۰ هزار نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد دانشجو هستند که از این تعداد هزار نفر در مقطع دکتری تحصیل می کنند؛ حدود ۳۷۸ هزار دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد داریم که اکثر آنان سرپرست خود را به دلیل تصادف، بیماری و طلاق از دست دادند.
رییس کمیته امداد با تقدیر از تلاش خیرین مسکن ساز گفت: در سبدی که به محرومان می خواهیم بدهیم جایگاه مسکن بسیار مهم است چرا اگر در این زمینه کمک نشود به دلیل بالا بودن هزینه امکان خانه دار شدن مددجویان وجود ندارد.
بختیاری در ادامه افزود: در ماه مبارک رمضان ۵۴۰ میلیارد تومان مردم برای اطعام مهدوی به کمیته امداد کمک کردند که ۱۱ میلیون غذای گرم و ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بسته معیشتی اهدا شد که این نشان دهنده عمق و ارادت مردم به قران، اسلام و خداوند سبحان است.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره)، مسکن، اشتغال و فرهنگ سازی را سه ماموریت این نهاد دانست و گفت: کمیته امداد فارس سال گذشته حدود ۱۲ هزار اشتغال با حدود ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ایجاد کرده است.
بختیاری افزود: برای امسال ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای ایجاد ۲۰ هزار شغل در استان فارس پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: افرادی تحت پوشش کمیته امداد قرار داشتند که با حمایت های این نهاد کارآفرین شدند و امروز جزو خیرین هستند.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: اگر اشتغال خانگی را به کمیته امداد بدهند هم پاسخگو هستیم و هم در بخش مشاغل خانگی می توانیم اقتصاد مقاومتی را پیاده کنیم.

زمین دولتی برای ساخت مسکن مددجویان در اختیار کمیته امداد قرار می دهیم
عنایت الله رحیمی استاندار فارس نیز در این نشست گفت: دومین نهادی که توسط امام راحل پس از پیروزی انقلاب تاسیس شد کمیته امداد بود که یکی از خدمات ارزشمند و مستمر تاسیس شده جهت رسیدگی به امور نیازمندان است و تا به امروز توفیقات خوبی داشته و از ثمره این نهاد افراد زیادی توانستند مشکلاتشان را کاهش دهند.
وی ادامه داد: امروز کمیته امداد فعالیت در زمینه توانمندسازی از نظر اندیشه، فکر، فرهنگ و مسایل مادی را در دستور کار قرار داده است.
استاندار فارس گفت: کمیته امداد استان فارس بیش از ۲۴ هزار دانش آموز و بیش از ۴ هزار دانشجو را تحت پوشش خود دارد که این افراد در آینده می توانند به عنوان توانمند دست نیازمندان دیگر را بگیرند.
رحیمی افزود: بیش از ۲۰۰هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد در استان فارس قرار دارند که ۸۰ هزار حامی در این زمینه خدمات رسانی می کنند.
وی ادامه داد: از افتخارات کمیته امداد و مدیران فارس این است که تلاش می کند هر روز با توانمندسازی تعدادی را از تحت پوشش خارج کند.
استاندار فارس با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گفت: بیشترین جذب در زمینه تسهیلات اشتغالزایی استان فارس مربوط به تسهیلات روستایی بوده که منجر به اشتغال روستایی می شود.
رحیمی همچنین با بیان اینکه ساخت واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد احساس امنیت را برای آنان به ارمغام می آورد افزود: بیش از هزار واحد مسکونی در سال ۹۸ خریداری و در اختیار نیازمندان قرار داده شد که این فعالیت ارزشمند است.
وی خطاب به رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان کرد: در استان فارس این آمادگی وجود دارد که هر کجای استان که کمیته امداد بخواهد فعالیتی را در زمینه مسکن انجام دهد خارج از نوبت زمین دولتی را در اختیار قرار دهیم.
استاندار فارس با بیان اینکه در ارتباط با اشتغال روستایی مجموعه کمیته امداد در اولویت ماست گفت: مجموعه خیرین استان از جمله خیرین مسکن ساز و سلامت علاقه مند هستند به کمیته امداد کمک کنند.
رحیمی از رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور خواست در ارتباط با تسهیلات در اختیار کمیته امداد، استان فارس را در حد و اندازه استان ببیند و به این استان توجه ویژه داشته باشد.

محمد بذرافشان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس نیز در این نشست گفت: کمیته امداد فارس تنها امداد معیشت را دنبال نمی کند بلکه پرداختن به پرورش روح و جان خانواده ها مدنظر است.
وی افزود: امروز در حوزه های قرآنی، فرهنگی، هنری و ورزشی فرزندان تحت پوشش کمیته امداد در سطوح ملی و بین اللملی موفق بوده اند و برخی از فرمانداران، بخشداران، مدیران و نمایندگان مجلس از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد بودند.
وی با تشکر از همراهی خیرین در اجرای پروژه های کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: در سال جاری که سال جهش تولید است خیرین به لحاظ کمی و کیفی در بحث مسکن و جهیزیه پرشتاب تر فعالیت خواهند کرد.