فرهاد سبحانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  افزود: این میزان اعتبار به تناسب نیاز و اولویت محرومان مناطق مختلف این استان به تعداد ۲۷۵ واحد از سوی بنیاد مسکن هزینه خواهد شد. و...

فرهاد سبحانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  افزود: این میزان اعتبار به تناسب نیاز و اولویت محرومان مناطق مختلف این استان به تعداد ۲۷۵ واحد از سوی بنیاد مسکن هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه زیربنای درنظر گرفته شده برای ساخت واحدهای مسکونی محرومان ۶۰ متر مربع بوده و این واحدها تنها در مناطق محروم روستایی احداث می‌شود، اظهارداشت: برای ساخت مسکن محرومان استان ۲۰۰ میلیون ریال به صورت کمک مالی بلاعوض و همچنین ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد با بازپرداخت طولانی مدت در اختیار محرومان فاقد مسکن قرار گرفته و این واحدها در مدت یک سال احداث خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: در راستای احداث مسکن اقدام ملی نیز قدم‌های خوبی در استان برداشته شده و تاکنون یک هزار نفر از مجموع ثبت‌نام‌کنندگان برای برخورداری از این مسکن در واجد شرایط شناخته شده‌اند.

او افزود: عملیات اجرایی مسکن اقدام ملی با احداث ۶۰ واحد مسکونی در شهر خلخال و همچنین ۱۲۰ واحد مسکونی در شهر پارس‌آباد از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هفته دولت امسال آغاز و به تدریج به تعداد این واحدها اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه احداث مسکن اقدام ملی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت برعهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و خلخال نیز در لیست احداث مسکن بنیاد مسکن استان قرار دارد، اظهارداشت: از مجموع ۴۰۰ ثبت‌نام‌کننده برای برخورداری از واحدهای مسکن اقدام ملی در شهرستان خلخال پس از پایش ۱۰۱ نفر واجد شرایط شناخته شده‌اند و بنیاد مسکن در نظر دارد با تامین زمین موردنیاز از سوی اداره کل مسکن و شهرسازی استان مجموع واحدهای احداث شده اقدام ملی در خلخال را به ۱۲۰ واحد افزایش دهد.

وی شرط برخورداری از مسکن اقدام ملی را آورده ۴۰۰ میلیون ریالی متقاضیان واجد شرایط شناخته شده برای دریافت این مسکن اعلام کرد و گفت: بنیاد مسکن برای تکمیل عملیات اجرایی واحدهای مسکونی اقدام ملی با زیربنای حد اکثر ۷۰ مترمربع یک میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت در اختیار متقاضیان این واحدها قرار می‌دهد.

وی همچنین از تلاش برای جبران خسارات ناشی از سیل اخیر خلخال به صاحبان واحدهای مسکونی تخریب شده و آسیب‌دیده از این حادثه خبر داد و افزود: علاوه بر پرداخت ۵۵۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به خسارت‌دیدگان سیل اخیر ۲۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض در اختیار خانوارهای خسارت‌دیده از سیل خلخال قرار می‌گیرد.