شرکت نینتندو (Nintendo) به تازگی تاریخ عرضه‌ی کنسول محبوبش یعنی سوئیچ، را در کشور چین مشخص کرده است. این کنسول توسط تنسنت (Tencent)، همکار رسمی نینتندو در چین، عرضه خوا...

شرکت نینتندو (Nintendo) به تازگی تاریخ عرضه‌ی کنسول محبوبش یعنی سوئیچ، را در کشور چین مشخص کرده است. این کنسول توسط تنسنت (Tencent)، همکار رسمی نینتندو در چین، عرضه خواهد شد.

این سوئیچ یک سری تغییرات نسبت به نسخه‌ی اصلی دارد و نمونه‌ی چینی سوئیچ است. سوئیچ چینی قرار است ۲۰۹۹ یوآن چین یا ۲۹۷ دلار آمریکا قیمت داشته باشد. البته این کنسول همراه با بازی New Super Mario Bros. Deluxe به صورت باندل خواهد بود. طبق گزارشات، New Super Mario Bros. Deluxe تنها بازی فرست‌پارتی به هنگام انتشار این کنسول در چین خواهد بود، اما بازی‌های بیشتری در آینده میزبان نینتندو سوئیچ در چین خواهند بود. در رویدادی که امروز برگزار شد، نینتندو و تنسنت تایید کردند که قیمت بازی‌های سوئیچ چینی، ۲۹۹ یوآن یا ۴۲ دلار خواهد بود و بازی‌های Super Mario Kart 8 و Super Mario Odyssey در آینده‌ای بسیار نزدیک، در دسترس کاربران چینی قرار خواهد گرفت. همچنین تنسنت و نینتندو در حال گفت‌و‌گو با ناشران بین‌المللی جهت عرضه‌ی بازی‌های‌شان در چین هستند.

تا کنون تنها نسخه‌ی معمولی سوئیچ برای عرضه در چین برنامه‌ریزی شده‌ است و فعلا خبری از نسخه‌ی لایت سوئیچ نیست. انتظار می‌رود سوئیچ لایت سال آینده در چین عرضه شود. همچنین به نظر می‌رسد سوئیچ چینی قفل منطقه‌ای ندارد و کارت‌های بین‌المللی قابلیت اجرا برروی آن را دارند. البته باید گفت که نینتندو سوئیچ سالیان است که در بازار چین به صورت غیرقانونی به فروش می‌رسد. همچنین بازی‌های آن از طریق قاچاق وارد این کشور می‌شوند.