خبرورزشی - مهاجم سابق استقلال شرایط تیم فرهاد مجیدی در نیم فصل او را تحلیل کرد. سامره معتقد است استقلال ضعف‌هایی دارد که باید برطرف شود. بازی با نفت مسجدسلیمان

خبرورزشی -

مهاجم سابق استقلال شرایط تیم فرهاد مجیدی در نیم فصل او را تحلیل کرد. سامره معتقد است استقلال ضعف‌هایی دارد که باید برطرف شود.

بازی با نفت مسجدسلیمان

دیدار با نفت مسجد سلیمان حسن ختام خوبی برای استقلال در نیم فصل اول بازی‌های لیگ برتر بود چرا که با این پیروزی خارج از خانه و کسب سه امتیاز بازی استقلال توانست فاصله امتیازی خود را با سایر رقبا حفظ کند.

امیدوارم با پشت سرگذاشتن نیم فصل بتوانند نقاط ضعف خود را پوشش دهند و با رفتن تنی چند از بازیکنان و حضور بازیکنان تازه وارد اتفاقات خوبی برای استقلال رقم بخورد. به نظرم آبی‌پوشان هم در خط دفاع و هم در خط هافبک نیازمند حضور بازیکنان با کیفیت - در حد و اندازه‌های استقلال - هستند اگرچه در این میان حرف اول را سرمربی و دیگر اعضای کادر فنی خواهند زد.

قهرمانی نیم فصل

درباد قهرمانی نیم فصل خوابیدن غیر از اینکه تیم را از فاز اصلی قهرمانی در پایان فصل دور کرده و انگیزه‌ها را کاهش دهد عایدی دیگری برای تیم نخواهد داشت. اگر بخواهیم با این دید و تفکر که قهرمان نیم‌فصل شده‌ایم پیش برویم، طبیعتاً استارت دوری از قهرمانی در پایان فصل را زده و این اتفاق باعث تمرکز و تلاش کمتر نزد تیم خواهد شد و در مجموع به نظرم این اتفاق خوبی نیست.

 هر تیمی شاید می‌توانست قهرمان نیم فصل شود و این قهرمانی مهم نیست. مهم این است که بتوانیم نقاط ضعف خود را پوشش دهیم اگر چه استقلال در این فصل بهتر از سال‌های گذشته ظاهر شده و صدرنشین است اما این اتفاق نباید باعث غفلت کادرفنی برای فراموشی نقاط ضعف تیم باشد.

کادر فنی باید با آنالیز دقیق به دنبال پوشش  ضعف‌ها بوده و با دوری از خوابیدن در باد قهرمانی نیم فصل به دنبال ارائه بازی‌های بهتر در جام حذفی و نیم فصل دوم باشد تا ان شاالله در انتهای فصل دست به کاری بزرگی زده و با جام قهرمانی دل هواداران را شاد کنند.

در نیم فصل اول بخت با استقلال یار بود

 استقلال در دور رفت  نواقصی داشت که بیشتر آن مربوط به میانه زمین و خط دفاع بود. امیدوارم این نقایص در نیم فصل دوم با خریدهای مورد نظر کادر فنی به خوبی پوشش داده شود.

 استقلال موقعیت‌های بسیار خوبی در بازی‌ها خلق می‌کند اما در مقاطعی عدم تمرکز لازم باعث هدر رفتن فرصت‌ها می‌شود. تا الان بخت با آبی‌پوشان یار بوده که توانستند امتیازات لازم را کسب کنند.

حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا

حذف استقلال از رقابت‌های لیگ قهرمانان اتفاقی است که افتاده و به نظرم باید رخ می‌داد تا مسئولان ورزش کمی‌جدی تر به کارشان بپردازند. 

باید خیلی زودتر از اینها یقه باشگاه‌ها را می‌گرفتند تا نواقص خود را رفع کنند. به هر حال اگر بخواهیم دنبال مقصر بگردیم کسی را پیدا نمی‌کنیم چون چیزی سر جایش نیست!  کسانی که می‌آمدند و این باشگاه‌ها را اداره می‌کردند صد در صد مستحق مدیریت این باشگاه‌ها نبودند ولی خب شرایط اداره و چیدمان طوری بود که به اینها می‌گفتند شما حالا برو بنشین و مدیریت باشگاه را به عهده بگیر تا ببینیم بعد چه می‌شود.

این تفکری بود که طی ۲۰ سال گذشته در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس حاکم بوده و کسی نیز نتوانست سیاست‌های بلندمدتی را در باشگاه اعمال کند.  امیدوارم این مشکلات بالاخره برطرف شود تا در آینده شاهد یک تشکیلات قوی در باشگاه باشیم.

لیگ ده تیمی

معتقدم فدراسیون و سازمان لیگ آنقدر باید قوانین را سفت و سخت دنبال کند که حتی شده در سال آینده لیگ را با ۱۰ تیم برگزار کنیم اما اجازه ندهیم باشگاه‌هایی که استانداردهای لازم را ندارند وارد لیگ شوند.

 اتحاد مربیان و بازیکنان و باشگاه‌ها می‌تواند مانع استفاده از رانت افراد برای حضور باشگاهی که دارای شرایط حرفه ای نیست، بشود.