نیل بلومکمپ (Neil Blomkamp)، کارگردان فیلم‌های District 9 ،Elysium و Chappie، به استودیوی بازی‌سازی گانزیلا (Gunzilla) پیوسته تا بر اولین عنوان...

نیل بلومکمپ (Neil Blomkamp)، کارگردان فیلم‌های District 9 ،Elysium و Chappie، به استودیوی بازی‌سازی گانزیلا (Gunzilla) پیوسته تا بر اولین عنوان این استودیو، یک شوتر چندنفره‌ی AAA نظارت کند.

بلومکمپ که خلاقیت خود را بارها با کاگردانی فیلم‌های مختلف نشان داده است، به دنبال آوردن این خلاقیت به دنیای بازی‌های ویدیویی طی یک شوتر چند نفره‌ی جدید است. هالیوود در صنعت بازی‌ها تاریخچه‌ای جالب داشته است. در حالی که عناوین مبتنی بر فیلم و بالعکس از نظر تاریخی سابقه خوبی ندارند، فیلم‌های زیادی از بازی‌ها در سال های اخیر الهام گرفته‌اند و حضور بازیگران نیز در بازی ها بسیار پر رنگ‌تر شده است.

نیل بلومکمپ با مشارکت در بازی‌های ویدیویی به تعداد فزاینده‌ای از استعدادهای هالیوود پیوسته است.یک نمونه از آن‌ها وین دیزل (Vin Diesel) است که در حال حاضر به عنوان تهیه کننده اجرایی بازی و انیمیشن Ark 2 کار می‌کند.از جمله نام های دیگر می‌توان به حضور گیلرمو دل تورو (Guillermo del Toro) در فیلم Death Stranding و جیانکارلو اسپوزیتو (Giancarlo Esposito) با بازی در نقش پروتاگونیست عنوان Far Cry 6 اشاره کرد.

در مصاحبه ای با وب‌سایت IGN، بلومکمپ اعلام کرد که او به عنوان Creative Visionary در یک بازی چندنفره‌ی معرفی نشده‌ی AAA که از استودیوی جدید گانزیلا منتشر می‌شود، کار می‌کند.

گانزیلا از توسعه‌دهندگان استودیوهای یوبی‌سافت، کرایتک، الکرونیک آرتس و سایر افراد تشکیل شده است.نقش بلومکمپ با انتشار عنوان ذکر شده از گانزیلا به پایان نمی‌رسد؛ زیرا او آماده است که در صورت عملکرد خوب پروژه، با گانزیلا بماند. بلومکمپ توضیح داد که نقش او در این شرکت کمک به مدیریت مسیر بازی در بخشهای مختلف است، اما او گفت که بدون اطمینان از نظر مثبت کل تیم تصمیم‌گیری نخواهد کرد. او در این باره گفت:

تفاوت این نقش از کارگردانی یک فیلم این است که مانند یک نقطه‌ی هدایت‌گر برای تیم خلاق عمل نمی‌کند، بلکه اطمینان حاصل می‌کند که شما به صورت واقعی در تیم ادغام شده‌اید.من می‌توانم با یک دیدگاه کاملاً مشخص وارد شوم اما این دیدگاه باید در دو سطح کار کند، در واقع باید توسط تیم بزرگتر به عنوان یک هدایت‌گر خلاق مناسب پذیرفته شود و همچنین باید اول از همه، چیزی باشد که بتواند به شکلی مفید برای بازی در معماری گیم پلی به کار گرفته شود.

نیل بلومکمپ

نیل بلومکمپ در حال همکاری با گانزیلا برای توسعه‌ی اولین عنوان این استودیو است

کارگردان District 9 می‌گوید با اینکه در دنیای بازی‌ها تازه وارد است، اما عاشق بازی مخصوصاً عناوین شوتر است.بلومکمپ اعتقاد دارد که اگرچه بازی جدید گانزیلا چندنفره است، اما روایت داستان این اثر همچنان برای بازی‌بازان رایج و جذاب خواهد بود.اینکه او چگونه ایده‌های خود را برای روایت اجرا کند، به طور طبیعی در حلقه‌ی گیم پلی بازی گره می‌خورد.او نقش خود را به کمک کردن جورج آر آر مارتین (George R.R. Martin) به بازی Elden Ring و دنیای آن تشبیه می‌کند.

بلومکمپ بازی‌های ویدیویی را گام بعدی در حرفه‌ی خود می‌داند.او معتقد است که بازی‌های ویدئویی همان نقشی که فیلم ها در نیمه دوم قرن بیستم برای سرگرمی ایفا کردند را در قرن بیست و یکم بازی خواهد کرد. با این طرز فکر، او امیدوار است که تجربه‌اش در این بازی هم خودش و هم گانزیلا را برای آینده‌ای آماده کند که از دید او رسانه‌های تعاملی سرگرمی بر آن تسلط دارند.

در هر صورت امیدواریم که اولین گام‌های نیل بلومکمپ در صنعت بازی موفق باشد.مهارت وی در داستان های علمی-تخیلی و فیوچرستیک می‌تواند در بازی های آینده‌ی استودیوی گانزیلا کمک شایانی کند. متأسفانه، به نظر می‌رسد مدت زیادی تا انتشار اطلاعات بازی او و استودیوی گانزیلا مانده است.