حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا روز چهارشنبه در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان با مدیران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که در محل این دانشگاه برگزار شد، اظهارداشت: مدیریت دانشگاه علوم پزشکی کرما...

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا روز چهارشنبه در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان با مدیران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که در محل این دانشگاه برگزار شد، اظهارداشت: مدیریت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در موضوع کرونا و اقداماتی که در خصوص کنترل و مقابله با این بیماری در استان انجام شده، قابل تقدیر است.

وی افزود: مسوولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و کادر بهداشتی و درمانی دانشگاه نهایت تلاش و کوشش خود را برای مقابله با بیماری کرونا به کار گرفتند و خوشبختانه سربلند بیرون آمده اند و این تلاش ها افتخاری بزرگ برای استان است.

نماینده مردم سنقر و کلیایی عنوان کرد: مردم باید پروتکل های بهداشتی را به بهترین نحو رعایت کنند و با رعایت نکات بهداشتی حافظ سلامت خود و جامعه باشند.

حسینی کیا ادامه داد: با توجه به افزایش تعداد موارد بستری و ابتلا به بیماری، مراسم عزا و عروسی به دلیل تجمع افراد، درصد انتقال بیماری را افزایش می دهد ، مردم باید در این خصوص نیز پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند چرا که برگزاری این مراسم در منازل درصد انتقال بیماری را بیشتر افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه در رستوران‌ها و مکان‌هایی که امکان انتقال بیماری وجود دارد باید نظارت بیشتری در اجرای پروتکل های بهداشتی وجود داشته باشد، گفت: با وجود تلاش‌ها و اقدامات انجام شده در بخش بهداشت و درمان، کمبودهایی در شهرستان سنقر و کلیایی به ویژه در حوزه های چشم پزشکی، ارتوپدی و تجهیزات دیالیز وجود دارد.

حسینی کیا اظهارداشت: همچنین کمبود نیروی پرستار و خدماتی در بیمارستان شهرستان سنقر و کلیایی جدی است که لازم است در خصوص رسیدگی به این موارد و پیگیری آن اقدامات صورت گیرد.

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: از زحمات و تلاش‌های بی دریغ تیم بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مدیریت بیماری کرونا تقدیر و تشکر می‌کنیم.

شهریار حیدری افزود: با توجه به حضور مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در کمیسیون های امنیت ملی، کشاورزی، برنامه و بودجه و صنعت، معدن و تجارت این امکان فراهم است که اقدامات خوبی در این زمینه ها صورت گیرد.

وی عنوان کرد: با توجه به قطب بودن دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ، از آنجایی که پتانسیل موجود در استان کرمانشاه بسیار قابل قبول است، بایستی اقداماتی در زمینه تثبیت این امر صورت گیرد.

نماینده مردم قصرشیرین گفت: این شهرستان می تواند به قطب توریست درمانی غرب کشور تبدیل شود که این امر نیازمند پیگیری و هماهنگی های مجمع نمایندگان استان است تا کمک های لازم را برای جذب سرمایه گذار در این خصوص انجام دهند.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی مهار بیماری کرونا در استان را نیازمند توجه بیشتر مردم و مسوولان دانست و گفت: اقدامات انجام شده برای پیشگیری از این بیماری نیازمند بازنگری است.
محمد رشیدی افزود: جهاد مخلصانه ‌دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بویژه کادر بهداشتی درمانی دانشگاه در شیوع کرونا قابل توصیف نیست و در این مدت همتی بی سابقه برای مقابله با کرونا و کنترل این بیماری داشتند.

وی افزود: مجمع نمایندگان استان در کنار هم هستند و دغدغه ما در این مجمع پیگیری مسائل مختلف استان کرمانشاه و پیشرفت همه جانبه در استان  است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از نظر کمی و کیفی فعالیت های مطلوبی انجام شده و وضعیت و امکانات درمانی در استان کرمانشاه به گونه ای است که قابلیت قطب درمانی غرب کشور را دارد. این ظرفیت در کرمانشاه وجود دارد و مجمع نمایندگان استان مطالبات دانشگاه را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

رشیدی عنوان کرد: بحث پیشگیری در استان باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و اقدامات انجام شده و فراهم ساختن امکانات لازم در این زمینه نیازمند بازنگری و توجه بیشتر مسوولان است.

وی گفت: باید با فراهم ساختن زیرساخت های لازم و  جهت اتصال دانشگاه به چرخه صنعت، زمینه رشد و شکوفایی بیش از پیش دراستان ایجاد گردد و سرمایه ها و پتانسیل های علمی استان به کشور معرفی شود.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهارداشت: مجموعه بهداشت و درمان در ایام عادی سال زحمات فراوانی را متحمل می‌شود، اما در این سه سال اخیر بدلیل حوادث و اتفاقاتی که افتاد فشار سنگینی بر این مجموعه وارد شد که با تلاش و زحمات فراوان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خوشبختانه سربلند از این بحران‌ها بیرون آمده است.

آرش لهونی افزود: مجمع نمایندگان استان برای ارتقاء شاخص های بهداشت و درمان در استان تلاش کرده و اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

وی عنوان کرد: باید تلاش کنیم در توزیع کلیه امکانات بهداشتی، درمانی و نیروی انسانی عدالت را رعایت کنیم.