فریبا گودرزی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امروز (۲۳ شهریورماه) برای سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده پیش‌بینی شده است، فردا مناطق شمالی آذربایج...

فریبا گودرزی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امروز (۲۳ شهریورماه) برای سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده پیش‌بینی شده است، فردا مناطق شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و گیلان بارش پراکنده خواهند داشت و روز دوشنبه سواحل غربی دریای خزر بارش دارند که در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.

وی اظهار داشت: از روز یکشنبه تا اواسط همین هفته دمای هوا به طور نسبی در شمال، شمال غرب، غرب و مرکز کشور و برای دوشنبه شمال شرق افزایش خواهد داشت.

به گفته وی سه روز آینده تداوم وزش باد و گرد و خاک را برای شرق کشور به ویژه منطقه زابل خواهیم داشت که موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

تهران گرم‌تر می‌شود 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، کمینه دمای امروز پایتخت ۱۷ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۲۷ درجه بالای صفر می‌رسد، هوای تهران در روزهای آینده افزایش دما خواهدداشت به طوری که در دو تا سه روز آینده به ۲۹ تا ۳۱ درجه می‌رسد، البته در این فصل تغییرات دمایی امری طبیعی است و دما مرتب گرم و سرد می‌شود.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ۴ درجه و اردبیل ۵ درجه بالای صفر و اهواز ۴۱ درجه و بوشهر ۳۷ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.