آیت‌الله سید محمدحسینی شاهرودی روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی کردستان اظهار داشت:  برای جهش تولید همه باید پای کار باشند و تلاش کنیم گفتمان جامعه را اصلاح کنیم و به فرهنگ کار و مصرف د...

آیت‌الله سید محمدحسینی شاهرودی روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی کردستان اظهار داشت:  برای جهش تولید همه باید پای کار باشند و تلاش کنیم گفتمان جامعه را اصلاح کنیم و به فرهنگ کار و مصرف درست اهمیت داده شود.

وی اضافه کرد: ظرفیت‌های زیادی در کشور وجود دارد که می‌توان برای تحقق شعار سال و افزایش تولید که نتیجه آن اشتغالزایی می‌شود از آن بهره گرفت.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه انگیزه‌پردازی و ظرفیت‌سازی از دیگر مباحثی است که باید در جامعه نهادینه شود، افزود: توجه به دانش‌بنیان‌ها برای افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف از جمله تولید، راهکاری کارساز است.

وی یادآور شد: سرمایه‌گذاری بر روی تولیدات منحصر بفرد بخش کشاورزی همچون محصولات باغی، شیلات، ماکیان و گوشت باید انجام شود و این کار هم نیاز به فرهنگ‌سازی و برندسازی دارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی به این امور ورود و ظرفیت‌های لازم را معرفی کند، گفت: برای اینکه تولیدات در استان به جهش قابل توجه‌ای دست پیدا کند مردم هم باید پای کار باشند و مشارکت کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم گفت: در دهه‌ کرامت شاهد اهتزاز بیرق امام رضا(ع) در میدان امام رضای شهر سنندج بودیم.

عبیدالله رستمی افزود: عطرافشانی مرقد مطهر بی‌بی هاجره خاتون، تجلیل از فعالان فرهنگی و دختران نمونه از دیگر فعالیت‌ها در این دهه بوده است.