به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز سه شنبه در بازدید میدانی از ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج اظهار داشت: مط...

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز سه شنبه در بازدید میدانی از ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج اظهار داشت: مطالبی درباره این ناحیه شهری به دفتر نماینده ولی فقیه منعکس شده بود و بعد از بازدیدهای مختلف امروز بازدید میدانی از این ناحیه انجام گرفت.

وی افزود: در این بازدید مشکلات و دغدغه‌های مردمی یادداشت و روند رسیدگی به آن از مسوولان استان مطالبه و پیگیری خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه مردم ساکن در این ناحیه شهری، نجیب و آرام هستند و باید در اسرع وقت به مشکلات آنان رسیدگی شود، تاکید کرد: مدارس این ناحیه مشکلاتی دارند و از سویی برخی ساکنان فاقد امکاناتی مانند برق، آب و گاز هستند که ورود فعالانه دستگاه‌های اجرایی برای بررسی و رفع را می طلبد.

حجت الاسلام پورذهبی اضافه کرد: این اولین و آخرین بازدید از این ناحیه شهری نیست و در فرصت‌های زمانی مختلف، مشکلات و اطلاعات مورد نیاز جمع آوری و خدماتی را که امکان ارائه داشته باشد، در اختیار مردم قرار می دهیم.

وی افزود: همه تلاش ما این است که صدای مردم نایسر باشیم.

ناحیه منفصل شهری نایسر در شمال شرقی شهر سنندج با مساحت ۳.۹.۵ هکتار، بزرگترین سکونتگاه خود انگیخته شهر سنندج است،  این ناحیه در ابتدا به صورت روستایی در اطراف شهر بود اما در گذر زمان و بدلیل کمبود زمین در شهر، ساخت و ساز در شیب بالای این روستا به یک ناحیه اقماری برای سرریز جمعیت شهر در دهه ۱۳۸۰ افزایش زیادی پیدا کرد.

در سرشماری آبادی‌ها در سال ۱۳۷۵ جمعیت این روستا ۹۳۸ نفر اعلام شده بود، نکته جالب توجه افزایش جمعیت بسیار سریع در طول سال‌های گذشته است،  جمعیت ناحیه در سال ۹۰ با نرخ رشدی معادل ۲۹.۵ درصد نسبت به جمعیت سال ۸۵ که ۱۲ هزار و ۴۸۰ نفر بود به ۲۷ هزار و ۳۷۷ نفر رسید.

همزمان با موج افزایش قیمت املاک، به سرعت و به شکلی بی‌برنامه بر میزان جمعیت و تعداد خانوارها و بناهای مسکونی و تجاری این منطقه افزوده شد تا جایی که اکنون جمعیت آن را بیش از ۷۰ هزار نفر تخمین می‌زنند.