به گزارش ایرنا، دکتر سید جلیل میرمحمدی روز چهارشنبه به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم در دیدار با فعال صنفی بازنشستگان...

 به گزارش ایرنا، دکتر سید جلیل میرمحمدی روز چهارشنبه به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم در دیدار با فعال صنفی بازنشستگان استان با قدردانی از تلاش فرهنگیان به اهمیت توجه به حقوق این قشر سخت‌کوش اشاره کرد و افزود: توجه به فعالان عرصه تعلیم و تربیت یک رسالت مهم ملی و انقلابی است .

وی ادامه داد: پیگیری مطالبات برحق بازنشستگان که در خط مقدم  نظام آموزش و پرورش و نقش اصلی در تربیت نسل جوان برای زمان‌های طولانی بر عهده داشته‌اند جزو وظایف خطیری است که با همکاری سایر بخش‌ها و مسوولان امر صورت می‌گیرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی در این دیدار برای پیگیری طبقه استحقاقی بازنشستگان آموزش و پرورش ضمن تماس با اکبر شیرمحمدی مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری، مراتب نارضایتی این قشر را را به اطلاع ایشان رساند و خواست که زمان بارگذاری اطلاعات افراد واجد شرایط در سایت صندوق بازنشستگی را اعلام کنند.

در این تماس شرمحمدی گفت: سایت آماده سازی شده و قرار بود پنجشنبه و جمعه هفته گذشته راه‌اندازی شود که بنا به دلایلی این کار انجام نشد و برای تامین نظر و رفاه حال بازنشستگان حداکثر تا اوایل هفته آینده نسبت به بارگذاری و بروزرسانی سایت مذکور برای ثبت اطلاعات افراد اقدام می‌شود.

در ادامه محمد آقایی فعال صنفی بازنشستگان فرهنگی استان با ابراز ناخرسندی به تبصره هفت لایحه رتبه‌بندی معلمان که حق بازنشستگان را  نادیده گرفته از نماینده مردم تفت و میبد درخواست کرد که نمایندگان انقلابی مجلس یازدهم نسبت به اصلاح این تبصره اقدام و اجازه ندهند این حق مسلم جامعه هدف با سال‌ها فعالیت و تجربه در مدارس و  خدمت به نسل جوان نادیده گرفته شود.

استان یزد ۱۵ هزار بازنشسته فرهنگی و نزدیک به ۱۶ هزار فرهنگی شاغل دارد.