رحمت‌الله فیروزی‌پور روز چهارشنبه در نشست با فعالان اقتصادی نطنز اظهار داشت: این شهرستان از ظرفیت‌ها و مردم بسیار خوبی برخوردار است.  وی ابراز امیدواری کرد که بسترهای بهتر و بیشتری برا...

رحمت‌الله فیروزی‌پور روز چهارشنبه در نشست با فعالان اقتصادی نطنز اظهار داشت: این شهرستان از ظرفیت‌ها و مردم بسیار خوبی برخوردار است.

 وی ابراز امیدواری کرد که بسترهای بهتر و بیشتری برای کار و سرمایه‌گذاری در این شهرستان فراهم شود.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس با اشاره به اعلام آمادگی و قول مساعد مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان در راستای رونق بیشتر مناطق صنعتی شجاع‌آباد و اوره افزود: مردم این مناطق با توجه به شرایط گرمسیری و کویری با کمبود آب و مشکلات کشاورزی مواجهند و نیاز به مساعدت بیشتر از طرف مسوولان دارند.

وی با بیان اینکه شهرستان نطنز با وجود برخورداری از جوانان مستعد با مشکل بیکاری زیادی مواجه است، اضافه کرد: مسوولان باید برای محاسبه قیمت زمین، تخفیف و مساعدت‌های بیشتری  به مردم این شهرستان ارائه دهند تا شرایط سرمایه گذاری فراهم شود.

فیروزی پور گفت: سرمایه‌گذران برای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب و رونق و جهش تولید اقدام کنند تا اتفاق های خوبی در نطنز، طرق رود، بادرود، قمصر و جوشقان رقم بخورد.

بهره‌برداری چهار طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار روز چهاشنبه با حضور معاون وزیر صمت و رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان شهرک ها و صنایع کوچک ایران در استان اصفهان آغاز شد.

 این طرح‌ها همزمان با بزرگداشت دهم تیر که "روز صنعت و معدن نامگذاری شده، توسط بخش خصوصی در شهرهای کمشچه،  نطنز،  کاشان و چادگان افتتاح شد.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره‌برداری با سرمایه بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی، صنعتی‌ترین استان کشور بشمار می‌آید.

سهم اصفهان در صنعت کشور ۱۱ درصد، سرمایه‌گذاری ۱۰ درصد، اشتغال صنعتی ۸ درصد و رتبه این استان در طرح‌های نیمه تمام صنعتی و تعداد معادن، نخست و در ذخایر معدنی دوم است.