محمدرضا تابش یکشنبه شب در مراسم آغاز عملیات اجرایی آهن اسفنجی اردکان ضمن خیرمقدم به حضور رییس جمهوری در دیار گفت و گو، مدارا و همزیستی در خاستگاه  گفت و گو تمدن‌ها افزود: در شرایط سخت و نفسگی...

محمدرضا تابش یکشنبه شب در مراسم آغاز عملیات اجرایی آهن اسفنجی اردکان ضمن خیرمقدم به حضور رییس جمهوری در دیار گفت و گو، مدارا و همزیستی در خاستگاه  گفت و گو تمدن‌ها افزود: در شرایط سخت و نفسگیر تحریم‌ها به همت شما و دولتمردان میهن و مردم را از تکانه‌های ناشی از تحریم‌های دشمن مصون نگه داشته‌ شده است.  

وی اضافه کرد: از همه دست اندرکاران اجرای پروژه عظیم آهن اسفنجی کارگران، پیمانکاران، مشاوران، کارآفرینان ومدیران شجاع و ریسک پذیر که با همت عالی آنان این پروژه‌ها به بار نشسته، صمیمانه تشکر می‌کنم و مساعدت و حمایت دولت و وزارت صنایع را ارج می‌نهم. 

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز افتتاح ۶۵۰ پروژه با اعتباری حدود ۲۶۰۰ میلیارد تومان و اختصاص ۱۷۰ میلیون یورو و ۲۰ میلیون دلار ارز و همچنین آغاز عملیات اجرایی ۳۰ پروژه با اعتباری حدود ۲ هزار میلیار تومان در استان یزد اقدام عملی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است و ترجمان عملی شعار مرگ بر آمریکا که با اعمال تحریم‌های شکننده می‌خواست و می‌خواهد تا موجودیت ایران عزیز را به مخاطبه اندازد، امروز تجلی وحدت مردم و پیوند وثیق آنها با حاکمیت خنثی کننده همه تحریم‌هاست.

کارخانه احیا مستقیم مگا مدول (هات شارژ) اردکان امروز با حضور رییس جمهوری بهره برداری شد که این طرح زمینه اشتغال 180 نفر را فراهم ساخته است.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.