وحید جلال‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به توافق امارات با رژیم صهیونیستی، گفت: خط سازش در جهان عرب تازگی ندارد و کشورهای دیگری هم بودند که همواره به دنبال تح...

وحید جلال‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به توافق امارات با رژیم صهیونیستی، گفت: خط سازش در جهان عرب تازگی ندارد و کشورهای دیگری هم بودند که همواره به دنبال تحکیم سطح روابطشان با رژیم صهیونیستی هستند.

وی افزود: وزیر امور خارجه عمان هم چندی پیش مصاحبه ای انجام داد و سیگنال های مثبتی برای رژیم صهیونیستی فرستاد و همچنین مصر در دوران انورسادات، این تابو را شکست و سازش با اسرائیل را پذیرفت و لکه ننگی را برای خودشان خریدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: توافق امارات با رژیم صهیونیستی حاصل تلاش آمریکایی هاست و آمریکایی ها در تمام دوران، تمام تلاش خود را معطوف کرده اند تا روابط رژیم های سازش کار را با رژیم صهیونیستی گره بزنند.

جلال‌زاده تصریح کرد: مثل همیشه سر کشورهای عربی کلاه رفته است و امارات باید بداند که بازنده اصلی این توافق است و این توافق هیچ تأثیری در ارتقاء این کشور نخواهدداشت.

وی تصریح کرد: البته باید حساب مردم جهان عرب را از دولت های آنان جدا کرد. چرا که بسیاری از آنان جز آزادی خواهان منطقه هستند و حتی مخالفت خود را با این قرارداد ننگین اعلام کردند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امارات با این اقدام، نام خود را در بین کشورهای سازش کار ثبت کرد و عربستان سعودی هم ضلع چهارم آمریکا، رژیم صهونیستی و امارات است اما به دلایلی نمی خواهد این مسئله را علنی کند و اعلام کند که از خطوط قرمز عبور کرده است اما همه می دانند عربستان هم پشت این ماجرا است.

جلال زاده گفت: یاسر عرفات به دلیل آنکه می خواست بر ملت فلسطین سهمی را دست و پا کند، سیاست سازش را پیش گرفت تا جایی که جان خود را در این راه از دست داد. اما امروز همه می دانیم انتفاضه فلسطین چگونه پیش می رود و دیگر خبری از آن سازش ها نیست و امارات هم باید بداند که با این سازش راه به جایی نخواهد برد.