سرهنگ مختار پناهی عصر یکشنبه در هفتمین جلسه شورای ترافیک قم درتالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: این تعداد نقطه حادثه خیز در استان در سال ۱۳۹۵ شناسایی شد، که اصولی نبود، به همین علت بر...

سرهنگ مختار پناهی عصر یکشنبه در هفتمین جلسه شورای ترافیک قم درتالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: این تعداد نقطه حادثه خیز در استان در سال ۱۳۹۵ شناسایی شد، که اصولی نبود، به همین علت بررسی مجدد آن ضروری است.

وی همچنین با اشاره به گزارشی از وضعیت تصادف های جادهای در این استان از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه اظهار داشت: طول آزاده راه های حوزه استحفاظی قم ۲۱۳ کیلومتر است که تعداد تلفات رانندگی در آن طی هفت ماهه امسال ۳۴ تن معادل ۳۳.۵ درصد بوده است.

وی طول بزرگراه ها قم را نیز ۲۳۲ کیلومتر ذکر کرد و افزود: طی این مدت بر اثر تصادف ۲۷ تن معادل ۲۶‌.۵ درصد در آن جان خود را از دست دادند.

پناهی همچنین طول راه فرعی و روستایی قم را نیز یک هزار و ۲۱۰ کیلومتر عنوان کرد و افزود:  تعداد فوتی های تصادف های رخ داده در این مسیرها نیز ۲۶ تن معادل ۲۶ درصد می‌باشد.

فرمانده پلیس راه قم طول راه های اصلی حوزه استحفاظی این استان را نیز ۱۵۴ کیلومتر دانست و گفت: از آغاز امسال تا پایان مهرماه ۱۴ تن برابر با ۱۴.۵ درصد در آن فوت شدند. 

وی تصریح کرد: طول راه های بین مزارع که در منطقه تحت کنترل پلیس راه قم دارد نیز ۵۷۷ کیلومتر است، که خوشبختانه در هفت ماهه امسال هیج سانحه تصادفی در آن اتفاق نیفتاده‌است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حجم تردد در راه‌های قم در هفت ماهه امسال را ۹۸ میلیون و ۶۶۲ هزار دانست و بیان کرد: این حجم‌ ترد شامل ۱۶ میلیون و ۶۵۹ هزار وسیله نقلیه سنگین مانند کامیون و تریلر و ۸۲ میلیون سواری بوده است.

وی خاطر نشان کرد: در مدت یاد شده  ۲۹ میلیون و ۲۲ هزار خودرو وارد استان قم و ۲۷ میلیون و ۵۶۸ هزار خودرو نیز وارد شهر قم شده‌است.