...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری شبستان، «علیرضا کاظمی» در مراسم اختتامیه چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد گفت: هنر اثری ماندگار بر جامعه می گذارد که تعامل با آن اجتناب ناپذیر است. انسان بدون درک آثار هنری، انسان متعادلی نیست.

 

معاون پرورشی و فکری وزیر آموزش و پرورش افزود:یکی از وظایف نظام تعلیم و تربیت انتقال درک هنری به دانش آموزان است و باید زمینه شکوفایی استعداد دانش آموزان را در خلق آثار هنری فراهم کرد.

 

کاظمی بیان کرد: یکی از ساحت هایی که در سند تحول بنیادین به آن تاکید شده است، ساحت تربیت هنری و زیبا شناختی است. بدون هنر نمی توان پیام‌های اخلاقی خوبی را ارایه دهیم و رفتار سیاسی اجتماعی خوبی در جامعه داشته باشیم.

 

وی با با بیان اینکه  نظام تعلیم و تربیت با کمبودهای جدی در حوزه هنری رو به رو است گفت: هنوز نتوانستیم مهارت های هنری را در دانش آموزان تقویت کنیم.امیدوارم روزی جشنواره هایی همانند رشد درمتن برنامه های درسی گنجانده شوند.

 

کاظمی بیان کرد: یکی از کمبود های نظام تعلیم و تربیت این است که هنوز نتوانسته ایم تولیدات جامعه هنرمندان را که در ارتباط با نظام آموزشی است با مدرسه پیوند بزنیم.

 

پایان پیام/260

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|