«جواد نصیری» در گفت‌وگو با ایرنا به تشریح برنامه‌های موی‌تای ایران پرداخت و اظهار داشت: روز دوم اسفندماه سال ۹۹ مصوب شد تا دهم فروردین که همزمان با سالروز تولد استاد «محمد آقاتوحیدی» بنیانگذا...

«جواد نصیری» در گفت‌وگو با ایرنا به تشریح برنامه‌های موی‌تای ایران پرداخت و اظهار داشت: روز دوم اسفندماه سال ۹۹ مصوب شد تا دهم فروردین که همزمان با سالروز تولد استاد «محمد آقاتوحیدی» بنیانگذار موی‌تای ایران است را به‌عنوان روی ملی موی‌تای ایران نامگذاری کنیم.

وی افزود: این تصمیم در زمان حیات استاد توحیدی اتخاذ شد و بسیار ناراحتم که او را به تازگی از دست دادیم. اقدام ما برای تعیین روز ملی موی تای مورد توجه فدراسیون بین‌المللی قرار گرفت و این مرجع از فدراسیون‌های کشورهای دیگر خواست تا آنان نیز روز ملی موی‌تای خود را مشخص کنند.

نصیری تصریح کرد: فدراسیون جهانی، «سیدرضا صالحی‌امیری» رییس کمیته ملی المپیک و «محمد علیبپور» رییس فدراسیون انجمن های ورزشی، هرکدام با پیام‌هایی نخستین روز ملی موی‌تای ایران را تبریک گفتند که این مساله برای ما ارزشمند است.

وی در مورد برنامه‌های موی‌تای ایران در سال جدید، عنوان کرد: اگر شرایط کرونا بهبود یافته و ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش اجازه صادر کند، مسابقات بزرگ داخلی را در دو بخش زنان و مردان برگزار می‌کنیم. این مسابقات به صورت آزاد و در تمامی رده‌های سنی انجام می‌شود.

رییس انجمن موی‌تای ایران ادامه داد: برگزاری دوره بین‌المللی مربیگری و داوری در ایران؛ برپایی کارگاهای علمی - ورزشی و دوره‌های مختلف آموزشی را هم در برنامه داریم.

وی با اشاره به در پیش بودن مسابقات جهانی و آسیایی، گفت: مسابقات جهانی در ابوظبی و پیکارهای قهرمانی آسیا نیز در مالزی یا تایلند انجام می‌شود که در آن شرکت خواهیم کرد.

نصیری ادامه داد: همچنین فدراسیون بین‌المللی در نظر دارد تا یک‌دوره مسابقات مجازی جهانی را برگزار کند.

عضو شورای ریاست فدراسیون بین‌المللی موی‌تای سپس به برگزاری جلسه آنلاین جهانی این رشته اشاره کرد و گفت: این جلسه، ۲ روز قبل با حضور مسوولان فدراسیون بین‌المللی و روسای کشورهای مختلف برگزار شد. طی آن از اقدامات ایران برای پیشرفت موی‌تای‌کاران در دو بخش زنان و مردان تقدیر شد.