به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، ولادیمیر پوتین رئیس‌جهور روسیه امروز در نشست مجازی روند آستانه که با ابتکار جمهوری اسلامی ایران برگ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، ولادیمیر پوتین رئیس‌جهور روسیه امروز در نشست مجازی روند آستانه که با ابتکار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، ضمن تشکر از ایران برای برگزاری این نشست گفت:‌ در ابتدا به رئیس‌جمهوری اسلامی ایران بابت اتفاقی که در یکی از مراکز درمانی در تهران رخ داده تسلیت می‌گویم.

وی افزود: استقلال و حاکمیت ملی سوریه از اهداف ما است که باید آن را دنبال کنیم و اگر شرایط را آنالیز کنیم می‌توانیم بگوییم که کارهای تکمیلی را باید انجام دهیم تا به سمت عادی‌سازی قدم های بلندی برداشته شود که این اقدامات تکمیلی را برای مقابله با تروریست‌های باقیمانده در آنجا نیاز داریم.

رئیس‌جمهور روسیه خاطرنشان کرد: تحریم‌ها علیه سوریه توسط سازمان ملل مشکلات ما را بیشتر می‌کند و مشکلاتی را به این کشور وارد می‌کند و باید تلاش خود را برای کمک به این کشور انجام دهیم، مخصوصا الان که صحبت از اعمال تحریم‌های جدید است و مطمئناً این تحریم‌ها در راستای وخیم‌تر کردن شرایط اقتصادی در سوریه پیش‌بینی شده است اما باید از طریق کانال‌های موجود بتوانیم انسان های کمک‌های انسان دوستانه را ادامه دهیم.

انتهای پیام/