به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره نشست آیت الله رئیسی با نمایندگان سه استان شمالی گلستان، مازندران و گیلان و استانداران این استان‌ها گفت: این نشست عصر دیروز به همت معاونت امور مجلس و دفتر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد و در این نشست مشکلات استان‌های...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره نشست آیت الله رئیسی با نمایندگان سه استان شمالی گلستان، مازندران و گیلان و استانداران این استان‌ها گفت: این نشست عصر دیروز به همت معاونت امور مجلس و دفتر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد و در این نشست مشکلات استان‌های مذکور مورد بحث قرار گرفت.

وی افزود: در این نشست بحث عدالت در توزیع، منابع طبیعی، مدیریت پسماند، حراست از جنگل‌ها، توسعه و احیای صنایع، لایروبی رودخانه‌ها، تامین آب شرب، طرح توسعه کشت برنج، تامین نهاده‌های دامی و کشاورزی، احیا و توسعه بنادر، توجه به امور زیرساختی، راه‌آهن محورهای مختلف، آزادراه، ایجاد مناطق آزاد و ویژه تجاری، احیای خلیج گرگان، تالاب‌های انزلی آشورا ده و غیره، تصرفات مشکل‌ساز اوقاف، بحث سکونتگاه دوم خوش‌نشین‌ها و اقشار مرفه در مناطق شمالی، توجه به صنعت گردشگری، تعامل تجاری با کشورهای اورآسیا و... اهم مسائل مطروحه از سوی نمایندگان بود.

حسینی تصریح کرد: استانداران گلستان، گیلان و مازندران نیز در این جلسه با استقبال از راهکار پیشنهادی دولت برای تفویض اختیارات بیشتر به استانداران اظهار امیدواری کردند با همفکری نمایندگان مجلس بتوانند بر مشکلات استان‌های خود فائق آیند.

انتهای پیام/