میشل جیانونه (Michele Giannone)، رییس استودیوی اینویدر (Invader)، از تعیین کننده بودن پشتیبانی از قابلیت FSR در پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس/اس، برای توسعه‌دهندگان می‌گوید. همان...

میشل جیانونه (Michele Giannone)، رییس استودیوی اینویدر (Invader)، از تعیین کننده بودن پشتیبانی از قابلیت FSR در پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس/اس، برای توسعه‌دهندگان می‌گوید.

همان‌طور که می‌دانید، فناوری FidelityFX Super Resolution (FSR) شرکت AMD به زودی برای کنسول‌های ایکس‌باکس منتشر خواهد شد و احتمالاً پلی‌استیشن نیز از این قافله عقب نخواهد ماند، که این موضوع به طور واضح به اشتیاق توسعه‌دهندگان از این احتمال منجر شده است، چنانکه طبق گفته‌ی میشل جیانونه، سازنده‌ی بازی ترسناک Survival Daymare: 1994 Sandcastle، این قابلیت برای توسعه‌دهندگان بسیار تعیین کننده و مهم خواهد بود.

طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت Gamebolt، جیانونه اظهار داشت که اجرای رزولوشن  ۴K Native در پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس/اس حتی با وجود سخت افزار قدرتمند، مخصوصا با وجود قابلیت رهگیری نور (Ray Tracing)، همچنان مشکل است؛ بنابراین توانایی دستیابی به عملکرد بهتر و تفکیک پذیری بالاتر به لطف فناوری Supersampling شرکت AMD، ابزاری مهم برای توسعه‌دهندگان در سراسر صنعت خواهد بود. او در این باره گفت:

بسیار دشوار است که بازی‌های نسل بعدی را با کیفیت ۴K Native در پلتفرم‌های جدید مشاهده کنید؛ زیرا ۴K واقعی حتی برای سخت افزارهای جدیدی که توسط سونی و مایکروسافت در بازار ارائه می شود، بسیار پر هزینه است، به خصوص اگر با رهگیری نور نیز ترکیب شود. داشتن توانایی ارائه‌ی فریم‌ها با رزولوشن پایین و سپس ترکیب مجدد آن‌ها و ایجاد ظاهری کاملاً یکسان با فریم‌های ۴K، برای توسعه‌دهندگان بسیار تعیین کننده است.

بسیاری از بازی‌ها پشتیبانی از FSR را بر روی رایانه‌های شخصی آغاز کرده‌اند و بسیاری از عناوین دیگر نیز در آینده این کار را انجام خواهند داد؛ زیرا ظاهراً این روند برای توسعه دهندگان کاملاً آسان است. امیدواریم که در آینده‌ی نزدیک شاهد همین مورد در کنسول‌ها نیز باشیم.

جیانونه همچنین درباره‌ی بازی Survival Daymare: 1994 Sandcastle صحبت کرد، به گفته‌ی او این عنوان همچنان در دست توسعه قرار دارد و هدف آن انتشار در سال ۲۰۲۲ برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی است.