به گزارش خبرنگار ایرنا، «محمد صادق عظیمی‌فر»  عصر پنجشنبه در جلسه بررسی پروژه های وزارت نفت در کرمانشاه که به میزبانی استانداری برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه از جمله استان های با استعداد در...

به گزارش خبرنگار ایرنا، «محمد صادق عظیمی‌فر»  عصر پنجشنبه در جلسه بررسی پروژه های وزارت نفت در کرمانشاه که به میزبانی استانداری برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه از جمله استان های با استعداد در حوزه های مختلف از جمله نفت و گاز است و می توان پروژه های بزرگی را در آن اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون شاهد خدمات دهی کرمانشاه به استان های غربی کشور هستیم، گفت: اجرای پروژه های بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی در این استان که شهر نفت خیزی مانند «نفت شهر»  را دارد می تواند مفید فایده برای استان های همجوار نیز باشد.

عظیمی فر همچنین به وجود ظرفیت های مناسب گاز همراه نفت در کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: باید بیشتر از پتانسیل استفاده کرد، ویژگی هایی که به نظر می رسد در استان مغفول مانده و به درستی از آن استفاده نشده است.

مشاور وزیر نفت اجرای پروژه های بزرگ مانند احداث پالایشگاه گاز و پتروشیمی در کرمانشاه را به فال نیک گرفت و افزود: اقدامات خوبی که در قالب پروژه های گرمسیری انجام گرفته می تواند به تکمیل و ساخت پروژه های یاد شده کمک فراوانی کند.

وی همچنین مدیریت همراه و آگاه به مسایل و ظرفیت های استان کرمانشاه را نکته امیدوار کننده دیگری در راستای اجرای پروژه های حوزه نفت و گاز و پتروشیمی ذکر کرد.

عظیمی فر در پایان ابراز امیدواری کرد با بهره برداری از پروژه پالایشگاه گاز و یک مجتمع پتروشیمی شاهد تداوم روند توسعه ای کرمانشاه و کاهش قابل توجه مشکل بیکاری در این استان باشیم.

طبق اظهارات مسوولان، وزارت نفت قرار است برای اجرای پروژه های یاد شده که روند احداث آن ها تا پایان سال آغاز می شود حدود ۴۵ تا ۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کند.