روزنامه القبس کویت امروز (یکشنبه) به نقل از این منبع آگاه کویتی اضافه کرد: این گفتار رسمی مطابق با گفتار مردمی که عادی‌سازی با رژیم غاصب صهیونیستی را رد می‌کنند و حکم شیخ "صباح السالم" امیر ف...

روزنامه القبس کویت امروز (یکشنبه) به نقل از این منبع آگاه کویتی اضافه کرد: این گفتار رسمی مطابق با گفتار مردمی که عادی‌سازی با رژیم غاصب صهیونیستی را رد می‌کنند و حکم شیخ "صباح السالم" امیر فقید کویت درباره جنگ دفاعی علیه گروه‌های صهیونیستی است.  

منبع یاد شده اضافه کرد: موضع کویت بار دیگر با فشار مداوم رسانه‌های اسرائیلی به ویژه در روزهای خیر بر اعراب برای عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل در قیام گسترده مردم کویت در مواجهه با رسانه‌های رژیم صهیونیستی و پیامدهای آن که با طرد، انزجار و محکومیت اسرائیل همراه بود، تجسم یافت.   

این منبع آگاه در دولت کویت بار دیگر تاکید کرد که موضع این کشور در مورد عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی ثابت است و تغییر نخواهد کرد و موضع خود را حفظ خواهد کرد و آخرین کشوری خواهد بود که با اسرائیل سازش می کند.  

القبس نوشت: در حالی که [کاربران] رسانه‌های اجتماعی با ایجاد هشتگ هایی، عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را رد می‌کنند، سیاستمداران و نویسندگان کویتی موضع رسمی کویت را منبع غرور و افتخار برای همه گروه‌های مردم این کشور می‌دانند.  

"احمد الخطیب" سیاسمتدار و نماینده سابق کویت نیز موضع این کشور در رد عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به عنوان میراث قدیمی کویتی توصیف کرد و گفت: این موضع کویت در قانون اساسی این کشور آمده و توسط قانون اساسی ۱۹۶۲ محافظت می شود.  

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که از زمان روی کارآمدن از هیچ کوششی برای ضربه زدن به ملت فلسطین فروگذاری نکرده است، پنجشنبه ۲۳ مردادماه از توافق امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط خبر داد و مدعی شد که این یک توافق تاریخی است.  

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.  

مقام‌های اماراتی مدعی شده‌اند، این پیمان صلح برای جلوگیری از طرح الحاق کرانه باختری به دیگر سرزمین‌های اشغالی توسط اسرائیل صورت گرفته است، اما «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی لغو این طرح را رد کرده و تنها گفته که این طرح به تأخیر افتاده است.  

نتانیاهو با بیان اینکه طرح «گسترش حاکمیت اسرائیل بر بخش‌هایی از کرانه باختری» هنوز مطرح است، اعلام کرد: اسرائیل این طرح را به تأخیر انداخته و آن را لغو نکرده است.  

خیانت امارات برای علنی شدن روابط با رژیم صهیونیستی محکومیت بسیاری از کشورهای اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی و غیر فلسطینی را به دنبال داشته است.