ستاد ملی مبارزه با دوپینگ نوشت: پس از گذشت مدت زمان قانونی ۲۰ روزه از رای صادره این ستاد، شورای صدور رای ایران نادو "امیر حسین توخته" و "علی شریفی" را به ترتیب ۱ و ۴ سا...

ستاد ملی مبارزه با دوپینگ نوشت: پس از گذشت مدت زمان قانونی ۲۰ روزه از رای صادره این ستاد، شورای صدور رای ایران نادو "امیر حسین توخته" و "علی شریفی" را به ترتیب ۱ و ۴ سال از فعالیت در تمامی حوزه‌های ورزش محروم کرد.

ماده ممنوعه مصرفی امیرحسین توخته والیبالیست تیم هراز آمل، "هیدروکلروتیازید" از کلاس S۵ لیست مواد و روش‌های ممنوعه وادا می‌باشد که نمونه وی در زمان برگزاری مسابقات لیگ برتر والیبال در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ اخذ شده بود و آزمایشگاه بین المللی مرجع نمونه اش را مثبت اعلام کرده و طبق قوانین ایران نادو مدت زمان محرومیت وی از تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ لغایت ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ خواهد بود.

افسران کنترل دوپینگ نادو از علی شریفی فرنگی کار تیم کشتی فولاد خوزستان در زمان برگزاری مسابقات لیگ برتر کشتی فرنگی اقدام به نمونه گیری نمودند که با اعلام آزمایشگاه بین المللی مرجع دو ماده ممنوعه "استانوزولول" و "دگزامتازون" از کلاس S۹-S۱ در نمونه وی مشاهده شده و از تاریخ ۰۱/۱۱/۰۱ لغایت ۱۴۰۵/۱۰/۳۰ از هرگونه فعالیت ورزشی محروم گردید.

گفتنی است هر دو نمونه از ورزشکاران در حین زمان برگزاری مسابقات In competition اخذ شده بود.