به گزارش ایرنا، یوفا مقررات بیشتری را برای جام ملت‌های اروپا که از ۱۱ ژوئن تا ۱۱ جولای(۲۱ خردادماه تا ۲۰ تیرماه) در ۱۱ ش...

به گزارش ایرنا، یوفا مقررات بیشتری را برای جام ملت‌های اروپا که از ۱۱ ژوئن تا ۱۱ جولای(۲۱ خردادماه تا ۲۰ تیرماه) در ۱۱ شهر اروپا برگزار می‌شود، منتشر کرد که از جمله آنها می‌توان به افزایش تعداد دعوت شدگان به تیم‌های ملی از ۲۳ به ۲۶ نفر اشاره کرد.

یورو ۲۰۲۰ قرار است طبق برنامه در ۳۱ روز با انجام ۵۱ بازی برگزار شود و چند روز اضافی نیز به عنوان زمان پشتیبان برای انی تورنمنت در نظر گرفته شده است.

درصورتی که هرکدام از تیم‌ها دست کم ۱۳ بازیکن از جمله یک دروازه‌بان در اختیار داشته باشند، بازی دو تیم طبق برنامه برگزار خواهد شد.

یوفا اعلام کرده است که در صورتی که تیم‌ها کمتر از ۱۳ بازیکن در اختیار داشته باشند، می‌توانند بازی خود را «تا ۴۸ ساعت دیدار مذکور را به تعویق انداخته و حتی در ورزشگاهی دیگر برگزار کنند.»

یوفا در ادامه تایید کرده است که «به ازای هر بازیکن اضافی که به منظور تکمیل حداقل نفرات (۱۳ نفر) به تیمی فراخوانده شود، باید یک بازیکن حاضر در قرنطینه به زور قطعی از فهرست ۲۶ نفره خارج شود.»

در صورتی که تیمی نتواند برای یک دیدار شروط مورد نیاز را برآورده کند، سه بر صفر بازنده اعلام و فدراسیون متبوع آن کشور با تنبیه انضباطی یوفا روبرو خواهد شد.

مقررات اضطراری اعلام شده از سوی یوفا برای یورو ۲۰۲۰ مشابه مقرراتی است که در این فصل در رقابت‌های باشگاهی و لیگ ملت‌های اروپا اعمال و در چندین پرونده استیناف خواهی توسط دادگاه عالی ورزش تایید شد.

یورو ۲۰۲۰ قرار است با حضور ۲۴ تیم در ۱۱ شهر اروپا با استقبال ۲۵ درصد ظرفیت ورزشگاه‌ها از هواداران برگزار شود.