اگر شما هم از کاربران iOS باشید، قطعا یکی از نیازهای اولیه شما دانلود برنامه‌ و بازی‌های آیفون است. برای استفاده از برنامه‌ها هم باید از یک اپ استور معتبر استفاده کنید تا با نصب...

اگر شما هم از کاربران iOS باشید، قطعا یکی از نیازهای اولیه شما دانلود برنامه‌ و بازی‌های آیفون است. برای استفاده از برنامه‌ها هم باید از یک اپ استور معتبر استفاده کنید تا با نصب نسخه نیتیو و رسمی برنامه‌ها از ابزارهای مورد نیاز خود استفاده کنید.

اپ استور Apple

اپ استور رسمی اپل، یکی از گسترده‌ترین و بهترین استورها برای کاربران آیفون و آیپد است که برنامه‌ و بازی‌های بسیار زیادی را در خود جای داده است. توسعه‌دهندگان زیادی هم از کشورهای مختلف، اپلکیشن‌های خود را در آن در اختیار کاربران سراسر جهان قرار داده‌اند. اما همانطور که این استور یکی از محبوب‌ترین‌ها است، اخیرا به دلایلی برای اپل داران ایرانی مشکل‌های بسیاری ایجاد کرده‌.

ماجرا از آن‌جایی شروع شد که با سنگین شدن تحریم‌ها علیه ایران، کمپانی اپل هم اعلام کرد که دیگر برنامه‌های ایرانی را روی استور خود قرار نمی‌دهد. به همین علت کم کم شروع به حذف برنامه‌های ایرانی کرد. اپلیکیشن‌هایی مثل تاکسی‌های اینترنتی، سفارش آنلاین غذا، برنامه‌های بانکی و پرداختی همه از ابزارهای ضروری به حساب می‌آیند که می‌توانند به کارهای روزمره‌تان سرعت ببخشند و شما را در این مسیر همراهی کنند. ولی متاسفانه دیگر هیچ کدام از برنامه‌های ایرانی در اپ استور اپل موجود نیست. به همین دلیل نیز شما نمی‌توانید آن‌ها را از آنجا دانلود کنید.

اپ استور iapps

در همین روزهایی که کاربران آیفون ناامید شده بودند و فکر می‌کردند دیگر گران قیمت‌ترین گوشی‌های بازار مانند قبل کارایی ندارد، اپ استور آی‌اپس به کمک آن‌ها آمد. آی اپس توانست با ایجاد بستری برای کاربران آیفون به آن‌ها کمک کند تا بتوانند برنامه‌ و بازی‌های ایرانی و خارجی را دانلود کنند. در آی اپس شما به بیش از ۲۰۰۰۰ اپلیکیشن دسترسی دارید و می‌توانید آن‌ها را دانلود و بر روی آیفون خود نصب کنید.

این اپ استور ایرانی همیشه سعی می‌کند تا با شناختن کاربران خود بتواند بهترین خدمات را به آن‌ها ارائه دهد. از این رو آی اپس تلاش می کند اپلیکیشن‌هایی که مورد نیاز کاربران است را چه ایرانی چه خارجی، برای کاربران فراهم کند.

مزیت اپ استور آی اپس نسبت به اپ استور اپل

اما یکی از ویژگی‌هایی که در آی اپس وجود دارد و اپ استور از آن برخوردار نیست، امکان دانلود برنامه‌های پولی به صورت رایگان است. برخی از بازی‌ و برنامه‌هایی که در اپ استور پولی هستند و شما به خاطر دردسرهای پرداخت دلاری از دانلودشان صرف نظر کرده‌اید را می‌توانید به راحتی از آی اپس دریافت کنید و لذت ببرید.

دیگر چالش های اپ استور اپل

یکی دیگر از چالش‌هایی که اپ استور اپل برای کاربران ایرانی ایجاد کرده‌است، اپل آیدی است. همانطور که می‌دانید شما برای استفاده از بازی‌ها و برنامه‌ها باید از شناسه ایفون خود یعنی همان اپل آیدی استفاده کنید، اما در آی اپس  می‌توانید بدون نیاز به اپل آیدی از تمام اپلیکیشن‌ها استفاده کنید و لذت ببرید.

نتیجه گیری از مقایسه از اپ استور اپل و آی اپس

در این بخش سعی کردیم تا با مقایسه اپ استور  Apple و اپ استور iapps مزیت‌های این مارکت‌ ایرانی را برای شما شرح داده تا بتوانید بهترین انتخاب را برای جایگزینی استور اپل برای دانلود برنامه‌های آیفون خود داشته باشید.