به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از منطقه آزاد اروند، «محمودرضا شیرازی» عصر امروز (دوشنبه ۱۲ خرداد) در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از منطقه آزاد اروند، «محمودرضا شیرازی» عصر امروز (دوشنبه ۱۲ خرداد) در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر آبادان ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته، تغییر و عزل و نصب نیروها را از اختیارات قانونی شهردار توسط قانونگذار خواند و اظهار کرد: معیار ما برای انتخاب نیروها توانمندی افراد است و به هیچ‌وجه بر اساس ارتباط نیروها با فلان فرد یا مسئول یا مدیر قضاوت نخواهم کرد.

 

شهردار آبادان با بیان اینکه خواهش من از شورای شهر این است که دست ما را در این امور باز بگذارد و مطمئن باشند به دور از هرگونه کینه ورزی، شخصی‌نگری و موضع‌گیری از همکاران پرسنل برای پیشبرد امور استفاده خواهیم کرد افزود: از عمده مشکلاتی که گریبان شهرداری را گرفته مسئله مالی است.

 

وی به بدهکاری شهرداری آبادان اشاره کرد و ادامه داد: مقداری از بدهی هم طلب مردم و پیمانکاران از شهرداری است، در آبادان نیز باید مبنا را بر اقدامات مشارکتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بگذاریم تا زمین‌های خام ما ارزش افزوده پیدا کنند و مجبور به خام‌فروشی نشویم، همین سرمایه و ارزش افزوده می‌تواند در تنگناهای اقتصادی برای شهرداری ایجاد کند.

 

مدیر سامانه شهری آبادان خام‌فروشی سازمان پارک‌ها را یکی از مشکلات شهرداری آبادان خواند و تصریح کرد: در خصوص ۳۵ درصد حق عوارض آلایندگی که اخیراً به سازمان محیط زیست اختصاص داده شده با نمایندگان رایزنی کردم تا طرحی را در مجلس مصوب کنند که بر اساس آن شهرهایی که پالایشگاه و صنایع آلاینده در مرکز آنها قرار دارند از این قانون مستثنا شوند یا حداقل درصد این مبلغ به پنج یا ۱۰ درصد کاهش یابد چراکه مبلغ ۳۵ درصد مبلغ هنگفتی است.

 

وی روکش آسفالت همه معابر شهری آبادان را امری واجب و ضروری دانست و اضافه کرد: خيابان‌ها و معابر آبادان تشنه آسفالت هستند، اکنون نیز در حال رايزنی برای خريد قير هستيم که با سازمان شهرداری‌ها برای خرید کارخانه آسفالت جدید رایزنی کردیم هفته آینده جلسه‌ای به همین منظور خواهیم داشت تا از محل وام خرید کارخانه آسفالت بتوانیم این کارخانه را خریداری و وارد چرخه تولید آسفالت کنیم.

 

شیرازی عنوان کرد: در خصوص پروژه‌های عمرانی نیز دو پروژه مهم پروژه ساحل‌سازی اروند و پروژه آسفالت خیابان ۳۰ متری ذوالفقاری معطل مانده که در تلاشیم با تعیین تکلیف و عملیات این پروژه‌ها را در کمترین زمان ممکن آغاز کنیم.

 

وی همچنین در خصوص ضرورت احیای پارک ترافیک ابراز کرد: پارک ترافیک را قصد داریم در همان محل سابق احیا و راه‌اندازی کنیم و با حمایت و همکاری پلیس راهور این پارک ترافیک را به مرکز آموزش رانندگی شهروندان تبدیل خواهیم کرد.

 

شهردار آبادان با اشاره به راه‌اندازی پارک بانون تاکید کرد: پارک بانوان را نیز در همان پایان دوره قبل آماده کرده بودیم اما بعد از ما، شبانه به زیرکابل های فشار قوی انتقال دادند و بعد همه دیدیم که چه اتفاقی رخ داد و آن همه هزینه و سرمایه‌گذاری از بین رفت و به نتیجه نرسید و بانوان آبادانی صاحب پارک نشدند؛ اکنون مکان‌هایی رو در دست بررسی داریم که اگر به جمع‌بندی و توافق رسیدیم در آنجا محل محصوری برای ورزش بانوان به‌صورت اختصاصی راه‌اندازی خواهیم کرد.

 

وی به موضوع جمع‌آوری زباله و نخاله شهرستان اشاره کرد و یاد آور شد: سه منطقه ما حدود یک‌هزار مخزن زباله نیاز دارند و باید اعتبارات ویژه‌ای برای خرید این مخازن اختصاص پیدا کند و با نصب آنها و برنامه‌ریزی، مشکل جمع‌آوری زباله و نخاله تا حدود بسیار زیادی برطرف شود.

 

شیرازی همچنین در پایان در خصوص مواردی از جمله حقوق و مزایای پرسنل، بسته‌های سرمایه‌گذاری، تعیین تکلیف نوارهای حفاری، آسفالت خیابان‌های امیرآباد و سایر مناطق آبادان، سیستمی کردن درآمدهای شهرداری و اجرای مصوبات معطل مانده شورای نامگذاری توضیحاتی به اعضای شورای اسلامی شهر آبادان ارائه داد.

 

پایان پیام/660