به گزارش شبکه سی ان بی‌سی، معاون اول ترامپ شامگاه روز شنبه گفت پس از آزمایش مثبت یکی از اعضای دفتر وی، حاضر به انجام آزمایش ویروس کرونا است.   وی افزود، "کارن پنس" همسرش هر دو اواخر رو...

به گزارش شبکه سی ان بی‌سی، معاون اول ترامپ شامگاه روز شنبه گفت پس از آزمایش مثبت یکی از اعضای دفتر وی، حاضر به انجام آزمایش ویروس کرونا است.  

وی افزود، "کارن پنس" همسرش هر دو اواخر روز شنبه به وقت محلی آزمایش کرونا خواهند داد.  

کتی میلر سخنگوی دفتر مایک پنس عصر جمعه اعلام کرد امروز عصر متوجه شدیم که یکی از اعضای دفتر معاون اول رییس جمهوری کرونا مثبت شده است.  

وی البته تاکید کرد این شخص با دونالد ترامپ یا مایک پنس معاون اول هیچ گونه تماسی نداشته است.  

اگرچه میلر مشخص نکرد که افراد دیگری که با این شخص ارتباط داشته‌اند هم با پنس و ترامپ در ارتباط بوده‌اند یا نه اما یکی دیگر از کارکنان دفتر سخنگویی معاون اول رییس جمهوری آمریکا اظهار کرد در حال شناسایی تمام ارتباطات این شخص هستند.  

پنس از طرف ترامپ برای رهبری کارگروه مبارزه با ویروس کرونای کاخ سفید منصوب شد که در حال حاضر به طور روزانه برای ارایه گزارش نشست خبریبرگزار می‌کند و در روزهای اخیر، ترامپ برای جلسه توجیهی به پنس و سایر اعضای کارگروه مقابله با کرونا پیوسته است.  

برخلاف تمام دستور العمل‌های صادر شده مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا، ترامپ و اعضای این کارگروه دستورالعملها درباره ارتباط با دیگران را رعایت نمی‌کنند.  

تارنمای اختصاصی دانشگاه هاپکینز، تعداد مبتلایان ویروس کرونا در ایالات متحده را تا روز جمعه، ۱۸ هزار و ۵۶۳ نفر اعلام کرد و تعداد جان باختگان ناشی از این ویروس را هم ۲۲۷ نفر برشمرد.