دکتر محمد ابراهیم شکیبا روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: اکنون ۲ هزار و ۱۰۰ مطب، کلینیک و آزمایشگاه و ۳۴۰ داروخانه در استان فعالیت می‌کند.

دکتر محمد ابراهیم شکیبا روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: اکنون ۲ هزار و ۱۰۰ مطب، کلینیک و آزمایشگاه و ۳۴۰ داروخانه در استان فعالیت می‌کند.

وی اعلام کرد: تاکنون حدود ۲ هزار و ۱۰۰ مورد بازدید از وضعیت رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی در مطب‌ها و کلینیک‌های استان انجام شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: حدود ۲۰ درصد مطب‌ها و کلینیک‌های استان از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی وضعیت مطلوبی ندارند؛ که تذکرات لازم به آن‌ها ابلاغ شده است.

شکیبا افزود: براساس مصوبه ستاد مدیریت کرونا استان بیماران و همراهان آنان در زمان ورود به مطب پزشکان علاوه بر داشتن ماسک باید دستکش و دیگر ملزومات بهداشتی را به همراه داشته باشند.

سخنگوی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه توضیح داد: همچنین علاوه بر این موارد پزشکان نیز موظف شده اند که با استفاده از سیستم شماره دهی الکترونیک زمانبندی شده از ایجاد تجمع در مطب‌ها پرهیز کنند.

شکیبا در بخش دیگری از صحبت های خود به وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان پرداخت و گفت: آمار مبتلایان به کرونا در استان مدتی است که روندی نزولی به خود گرفته ولی تداوم این روند به همکاری مردم بستگی دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به رویداد های پیش رو به نظر می رصد و فرا رسیدن فصل سرما وضعیت پایدار کرمانشاه بسیار شکننده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۳۸ هزار و ۸۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۹ هزار و ۳۳۱ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۵۰۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۷۳ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب،‌ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۳۸ هزار و ۸۲۵ نفر رسید.