به گزارش ایرنا، «حسینعلی شهریاری» روز دوشنبه در آیین کلنگ‌ زنی طرح توسعه فضای درمانی بیمارستان امام رضا (ع) شهر مامونیه، گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با توجه به اهمیت سلامت مردم، در نظر دارد تا قوانین اجرا نشده در این حوزه را پیگیری کند و در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری گام بردارد...

به گزارش ایرنا، «حسینعلی شهریاری» روز دوشنبه در آیین کلنگ‌ زنی طرح توسعه فضای درمانی بیمارستان امام رضا (ع) شهر مامونیه، گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با توجه به اهمیت سلامت مردم، در نظر دارد تا قوانین اجرا نشده در این حوزه را پیگیری کند و در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری گام بردارد.
وی بیان کرد: اصلاح و پیگیری قوانین حوزه سلامت راهکار اجرای عدالت در این حوزه است و با توجه به شیوع کرونا پیگیری تامین واکسن و امور مربوط به این ویروس در دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس است.
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور عنوان کرد: خیرین سلامت کشور در مدت حدود ۱۲ سال فعالیت این مجموعه بیش از هشت هزار میلیارد تومان بابت ساخت و ساز پروژه‌های سلامت از جمله پایگاه اورژانس، توسعه بیمارستان‌ و درمانگاه‌ ها مشارکت داشته‌اند که این سیاست‌ نباید تنها در حوزه عمرانی باشد بلکه در زمینه پیشگیری از بیماری‌ و آگاه‌سازی نیز باید از این ظرفیت استفاده کرد.


وی بیان کرد: مشارکت بانوان و همچنین استفاده از ظرفیت جوانان در حوزه خیرین از اهداف مدنظر مجمع خیرین سلامت است که امیدواریم  به تحولات موثری منجر شود.
شهریاری بیان کرد: ۵۶ مجمع خیرین سلامت در ۳۰۰ شهرستان کشور در حال فعالیت هستند که نقش مهمی در کمک به تامین زیرساخت های درمانی دارند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: این شهرستان‌ها با وجود همجواری با پایتخت در حوزه زیرساخت های سلامت مشکلات جدی دارند.
حجت‌الاسلام «محمد سبزی» بیان کرد: در مورد فعالیت نیروهای متخصص در درمانگاه‌ ها نیز گلایه های زیادی وجود دارد و مراکز درمانی با کمبود نیرو مواجه هستند که این موضوع باید با همکاری مسئولان مرتفع شود.
وی از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درخواست کرد تا در بودجه ۱۴۰۰ اعتبارات ویژه‌ای در حوزه سلامت تصویب کنند.
گفتنیست؛ طرح توسعه فضای درمانی بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان زرندیه با بیش از یک هزار مترمربع شامل بخش‌های اطفال، نوزادان، مراقبت‌های ویژه قلبی و بخش دیالیز احداث خواهد شد.