جانشین فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر شنبه شب در حاشیه این رزمایش گفت: اهدای خون حرکتی ارزشمند است که باعث احیای زندگی می‌شود که بسیجیان استان بوشهر نیز ضرورت انجام این کار مهم را به...

جانشین فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر شنبه شب در حاشیه این رزمایش گفت: اهدای خون حرکتی ارزشمند است که باعث احیای زندگی می‌شود که بسیجیان استان بوشهر نیز ضرورت انجام این کار مهم را به خوبی درک و در این عرصه نیز همانند گذشته پیشگام هستند.

سرهنگ عبدالرضا دشتی افزود: بسیجیان استان بوشهر در عرصه مبارزه با ویروس کرونا از همان ابتدا در زمینه ضدعفونی اماکن عمومی و کمک به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در زمینه طرح آمارگیری، اقدامات گسترده‌ای را انجام دادند.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش کمک مومنانه در استان بوشهر بیان کرد: رزمایش مواسات برای کمک به خانواده‌های نیازمند و آسیب دیده از ویروس کرونا نیز با مشارکت بسیجیان استان بوشهر در دو مرحله برگزار شد.

دشتی یادآور شد: بخش نخست مرحله دوم این رزمایش در دهه امامت و ولایت در این استان برگزار و قرار است در دهه اول محرم و دهه آخر صفر نیز بخش‌های دوم و سوم آن اجرا شود.

مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت استان بوشهر گفت: با توجه به تدابیر مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه، رزمایش سراسری اهدای خون به همت سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت در سراسر کشور در حال برگزاری است که پیشکسوتان بسیجی استان بوشهر نیز با حضوری گسترده در این کار خداپسندانه مشارکت دارند.

علی قاسمی اظهار داشت: این رزمایش با توجه به نیاز مبرم کشور به اهدای خون با شعار «دیروز اهدای خون برای عزت و امنیت و امروز اهدای خون برای سلامتی و هموطنان جامعه» از روز شنبه ۲۵ مرداد همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان و سال روز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی به مدت ۲ روز برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: اولویت بسیج پیشکسوتان قبل از اهدای خون، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است که در این ارتباط پذیرش اهداکنندگان خون در دو نوبت صبح و بعد از ظهر و در هر نوبت با ۲۰ نفر انجام می‌شود.

معاون فنی اداره کل انتقال خون استان بوشهر هم در حاشیه این رزمایش گفت: اهدای خون کاری انسان دوستانه است که باعث نجات جان انسان‌ها می‌شود.

علی رضا منخیان با تشکر از همکاری بسیجیان در زمینه اهدای خون اظهار داشت: بسیج ظرفیت‌های زیادی در سطح جامعه دارد و ما می‌توانیم به صورت مستمر از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا نیازهای نیازمندانی همچون کودکان تالاسمی را برطرف کنیم.

وی اضافه کرد: اداره کل انتقال استان بوشهر نیز تاکنون با همکاری مردم استان بوشهر توانسته است نیازهای مراکز درمانی استان به خون و فرآورده‌های آن را بخوبی برطرف کرده و در بعضی برهه‌های زمانی به استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس و حتی تهران نیز در این زمینه کمک کند.

منخیان با اشاره به اهدای خون در ماه‌های محرم و صفر اظهار داشت: همه ساله هم‌استانی‌ها و هیات‌های عزاداری با راه‌اندازی پویش «نذر خون» به صورت دسته جمعی به این اداره کل مراجعه می‌کنند که امسال به علت شیوع ویروس کرونا در جامعه از هم‌استانی‌ها انتظار است تا به صورت دسته جمعی به اداره کل انتقال خون استان مراجعه نکنند و  برای دریافت نوبت تنها از سیستم نوبت دهی اینترنتی استفاده کنند.